2019 Yeni Kasa Range Rover Evoque (MK2) GeliyorPremium crossover SUV sınıfında yer alan Range Rover Evoque, ikinci kasasına kavuşuyor. 7 yıldan beri yollarda olan bu lüks küçük SUV, tamamen iskeleti değiştirip karşımıza yeni kasa Evoque olarak gelecek. İşte detaylar…


2019 Yeni Kasa Range Rover Evoque MK2

Range Rover Evoque, ilk kasasıyla 2011 yılında karşımıza çıkmıştı. 7 yıllık süreç içerisinde cabrio da dahil olmak üzere üç farklı kasa tipiyle üretilen ve oldukça da ilgi gören araç, Yeni Velar’ın yollara çıkmasıyla pabucu biraz dama atılmış gibi oldu. Fakat Evoque severler için güzel haberim var. Şuan ki yüzünü eskiten araç yepyeni kasasıyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. Ailenin yeni tasarım dilini kullanarak gelecek olan 2019 Range Rover Evoque, prototip versiyonuyla testlerde kameralara yakalandı.

2019 Yeni Kasa Range Rover Evoque Ne Zaman Çıkacak?

Yeni kasa Range Rover Evoque her ne kadar kamuflajlı olarak da görünse ön kısımdaki fotoğraflara bakarak Velar’ın yüzünden fazlaca esinlenerek üretildiğini söyleyebilirim. Daha büyük ama dar farlar, ince ızgara ve sportif tampon kendini net şekilde gösteriyor. Ayrıca genel hatlarıyla güncel Evoque’dan daha iri duruyor. Belkide boyutsal anlamda güncel versiyona göre daha büyük şekilde gelecektir. Yaşam alanında ise markanın dijitalleşmeye verdiği önemi görebiliriz. Dijital gösterge paneli, orta konsolda dijital klima kontrol alanı ve hemen üstünde bir başka ekranda multimedya sistemi kullanıma sunulacaktır. En azından genel kanı bu yönde gelişiyor.

Motor kısmı için ise net bilgiler yok. Fakat 1.5 litrelik üç silindirli motorla entegre edilmiş elektrikli ünitenin hibrit sistemle sunulması söz konusu olabilir. Fakat ilk versiyon için bu seçeneğin sunulması zor gibi görünüyor. Aracın satışlarına 2019 yılında başlanması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki yakın zaman içerisinde gerçekleşecek olan 2018 Paris otomobil fuarında kendisini görme ihtimalimiz var. O yüzden bir müddet daha beklemede kalacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git