Oto Kokpit

2019 Yeni Kasa Mercedes-Benz G Serisi Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

SUV sınıfının en güçlü seslerinden G serisi, yeni jenerasyonuna sonunda kavuştu. Klasik görünümünden taviz vermeyen yeni kasa mercedes g serisi, tek motor tipi, donanımları ve fiyatıyla Amerikda’ki Detroit otomobil fuarında tanıtıldı. Bakalım yeni nesil g serisi bizlere neler sunuyor?

Yeni kasa mercedes g serisinin detaylarına geçmeden önce aracın tarihçesinden kısaca bahsetmek istiyorum. SUV sınıfının gelmiş geçmiş en iyi örneklerinden olan ve arazi performansı ile göz dolduran bu aracın tarih sahnesine çıkışı 1979 yılında oldu. Kendine has tarzını her yeni modelde koruyan ve tıpkı Land Rover Defender gibi genel hatlardan ödün vermeden yenilenen G serisi, her değişim sonrasında arazi yeteneklerini geliştirdi. Tabi bununla birlikte yaşam alanı da güncellendi. Son kasasıyla da çok daha iddialı görünüme kavuştu. Peki son nesil g serisinde neler değişti buyurun onlara bakalım.

Güncelleme: 17.08.2018 Yeni Kasa Mercedes-Benz G Serisi Türkiye Fiyatı
G 500 Magnetic: 1.310.800 TL
G 63 Performance: 1.743.300 TL

Neler Değişti?
İlk olarak dış tasarımda radikal denecek seviyede değişim göremiyoruz. Zaten G serisinin mantığı buna el vermez. Fakat ilk bakışta bu araç yeni G dedirtecek noktalar var. Ön ızgara, ledli far yapısı ve arka tasarımdaki birçok öge bu değişimin en büyük kanıtı oluyor. Teknik verilere baktığımızda 2019 Yeni Kasa Mercedes-Benz G Serisi önceki modeline göre 53 mm daha uzun ve 121 mm geniş yapıya kavuşmuş. Bu uzama ve genişleme sayesinde sürücü ve yolcunun daha rahat oturacağı alan oluşturulmuş. Bu arada arka koltukların tamamen yattığını da ek olarak geçelim.

2019 G serisi, çok iyi arazi aracının yeni yüzünü temsil ettiğinden arazi yeteneklerin de değinmemiz gerekiyor. Açıklanan verilere baktığımızda mevcut model de 24 derecelik tepe aşma açısı, 30 derecelik yaklaşma ve uzaklaşma açı değerleri varken tepe aşma açısı 26 dereceye, yaklaşma açısı 31 dereceye ve uzaklaşma açısı ise 30 derece çıkarılırken azami su geçiş derinliği de 60 cm’den 70 cm’e yükselmiş. Kaputun altına da bakalım. Yeni Kasa Mercedes-Benz G Serisi, şimdilik 4.0 litrelik V8 turbo benzinli motorla tanıtıldı. 422 ps 610 nm tork güç üreten bu ünite önceki versiyonla aynı performans değerlerini sunuyor. Yani 0-100 km/s hızlanması 5.9 saniye ve son hız ise 210 km/s. Fakat yeni nesil g500 modelinde 7 ileri değilde 9 ileri g-tronic şanzıman kullanılıyor. Bu şanzımanın da etkisiyle şehir içi 14.5 lt, şehir dışı 9.5 litre ve ortalama da ise 11.4 litrelik yakıt tüketim değerleri sunuluyor.

Donanımda ise yeni kasa g serisi 18, 19 ve 20 inçlik jantlarla geliyor. Teknolojik anlamda GLS modelinde sunulan özelliklerin hemen hepsinin yer alıyor. Multibeam led farlar, iç ambiyans aydınlatması, nappa deri döşeme koltuklar, 360 derece çevresel görüş, gece paketi, adaptif hız sabitleyici gibi birçok özelliğin yanı sıra şu meşhur iki adet 12.3 inçlik ekran da sunuluyor ve bunlardan birisi bildiğiniz üzere dijital gösterge paneli görevi görüyor. Tıpkı E ve S serilerinde olduğu gibi…

Son olarak Yeni Kasa Mercedes-Benz G Serisinin fiyatına değinelim. Bu araç Haziran 2018’den itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Fakat lansmanda Almanya fiyatının 107.040 euro olacağı belirtildi. Bunu mevcut kurlarla ülkemize uyarlayacak olursak tahminen 1 milyon TL’den biraz fazla fiyatla satışa sunulur. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }