Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kasa Mercedes-Benz B Serisi (MK3) Geliyor

Premium MPV sınıfının önde gelen araçlarından Mercedes B serisi, üçüncü nesline kavuşuyor. Prototip yüzüyle testlerde görüntülenen aracın yaşam alanına dair de fotoğraflar. Yakın zamanda yollara çıkan A serisi ile büyük benzerlik gösterecek olan yeni kasa Merecedes B serisini buyurun yakından tanıyalım.


2019 Yeni Kasa Mercedes-Benz B Serisi

Mercedes-Benz B serisi ilk nesline 2005 yılında W245 koduyla kavuşmuştu. Aradan geçen 7 yıldan sonra 2012 yılında W246 kodlu versiyonu üretildi. 6 yıldır yollarda olan ve arada makyaj operasyonu da geçiren B serisi için tamamen yenilik zamanı geldi. Sırada MK3 B serisi var ve onun hakkında şimdiden birçok bilgileri az çok kestiriyoruz.

MK3 Mercedes-Benz B serisi her ne kadar kamuflajlı şekilde karşımızda dursa da birçok tasarım hatlarında yeni A serisinden benzerlik taşıyacaktır. Mesela aşağıdaki yaşam alanının fotoğrafına baktığımızda tıpkı A serisinde olduğu gibi çift dijital ekran görünüyor. E bu ekranda MBUX adlı sanal asistanı tahmin etmek zor olmasa gerek. Tabi hangi pakette ne tür ekranın sunulacağını ilerleyen zamanda resmi tanıtım sonrasında öğreneceğiz.

Yeni Kasa Mercedes-Benz B Serisi Kokpiti

Teknik kısımda yine A serisi üzerinden gideceğiz. Büyük bir ihtimal başlangıç paketinde B 200 olarak Daimler ve Renault-Nissan iş birliğiyle üretilen 1.3 litrelik 163 ps 160 nm tork 250 nm tork güç sunan 4 silindirli turbo benzinli motor sunulacaktır. B 220 ve B 250 modellerinde 2.0 litrelik turbo benzinli ünite 187 beygir ve 221 beygir güç seçeneğiyle sunulması bekleniyor.

Mercedes-Benz B Serisi MK3 Ne Zaman Çıkacak?

Dizel cephede ise B 180d adıyla 1.5 litrelik 116 ps 114 beygir 260 nm tork güç üreten ünite yer alacaktır. Bu motorlara 6 ileri manuel ve 7 ileri g-tronic otomatik şanzıman eşlik edebilir. Şimdilik yeni nesil B serisi hakkında aktaracaklarım bu kadar. 2018 Paris otomobil fuarında tanıtımı yapılırsa daha fazla bilgi ile karşınızda olacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git