2019 Yeni Kasa Mazda 3 (MK4) Görüntülendi


Mazda’nın kompakt C sınıfı aracı Mazda 3, dördüncü jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Bu ay sonunda Amerika’daki otomobil fuarında tanıtılması beklenen 2019 yeni kasa Mazda 3 modelinin tasarım detayları belli oldu. Şöyle ki, araç prototipi ile yollarda gezinirken casus kameralara yakalandı. Sadece dış fotoğrafları değil yaşam alanından da birkaç kare çekilmiş. İşte detaylar…


2019 Yeni Kasa Mazda 3

Mazda 3, 2003 yılında ilk versiyonuyla 323 kasanın yerine çıktı. İlk versiyonuyla büyük sükse yapan araç 2009 yılında BL kodlu ikinci kasasına kavuştu. 2013 yılına geldiğimizde ise KODO tasarım felsefesiyle MK3 Mazda 3 yollara çıktı. Gelmiş geçmiş en iddialı yüze sahip olan üçüncü nesilde yerini artık 2019 yeni kasa Mazda 3‘e bırakıyor.

MK4 Mazda 3, kamuflajlı şekilde testlerini sürdürürken casus kameralara yakalandı. Kamuflajdan dolayı tasarımsal olarak fazla bir şey anlamak mümkün değil. Fakat gözleri daha sert bakıyor ve arka kısımda oldukça agresif duruyor. Çift egzoz çıkışlarıyla bu sefer çok daha iddialı Mazda 3 geleceğini düşünüyorum.

2019 Yeni Kasa Mazda 3 Ne Zaman Çıkacak?

Yaşam alanı da tepeden tırnağa dizayn edilen yeni kasa Mazda 3‘ün multimedya ekranı daha geriye doğru alınırken direksiyon simidi sportif yüze hitap edecek hale getirilmiş. Orta konsol ve kokpit alanı da oldukça şık ve bir o kadar da sade duruyor. Ayrıca kokpit üst kısmı ve kapı iç alanlarındaki deri kaplama alanlarını birde BOSE ses sisteminin detaylarını da bu prototip üzerinde görmek mümkün.

Yeni Kasa Mazda 3 Kokpiti

Yeni nesil Mazda 3 için en çok merak edilen nokta tabi ki motor seçenekleri. oluyor. Fakat o konuda bilgi yer almıyor. Bakalım Mazda cephesi atmosferik benzinli ünitelerde ısrarını sürdürecek mi? Umarı moda’ya uyum sağlar. Bu arada dizel cephede ise büyük bir ihtimal güncel 1.5 litrelik üniteye devam edilecektir.

Şimdilik 2019 Yeni Kasa Mazda 3 hakkında aktaracağım bilgiler bunlarla sınırlı kalıyor. Fakat üzülmeyin, fazla beklemeyeceğiz. Çünkü bu araç büyük bir ihtimal 30 Kasım 2018 tarihinde kapılarını açacak olan LA Auto Show’dan öncesi birçok hatlarıyla gün yüzüne çıkacaktır. Beklemede kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

2 − 1 =

Sayfa başına git