Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kasa Kia Ceed Sportswagon Tanıtıldı

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’ nda tanıtımı yapılan yeni Kia otomobillerinden olan 2019 Kia Ceed Sportswagon modelinin ayrıntılı özellikleri de tanıtıldı. Diğer pek çok markanın yeni modelindekine göre özellikle dış dizayn açısından önemli değişiklikler barındırıyor. Öncelikli olarak önceki versiyonuna göre Ceed Sportswagon’ un 95 mm daha uzun olduğu ve 20 mm daha alçak olmasıyla birlikte 20 mm kadar genişledi. Dingil mesafesi açısından ise bir önceki versiyonu ile aynı seviyede kalarak, 2650 mm oldu.

2019 Yeni Kasa Kia Ceed Sportswagon

Spor tasarımda en belirleyici özelliklerden birisi olan depolama konusunda 2019 Kia Ceed Sportswagon modelinde özgür hareket edilmiş. Öyle ki yeni kasada depolama hacmi toplam 72 litre daha artış göstererek genel kapsamda 600 litre bagaj hacmi sevisine ulaştı. Bu geniş hacim D segmentinde ve hatta E segmentinde dahi olan bazı modellere yaklaşmış olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra arka koltukların rahatlıkla tamamen yatırılabilmesi arka kısmında son derece geniş bir düz yüzey elde edilebiliyor.

2019 Yeni Kasa Kia Ceed Sportswagon Özellikleri

Tanıtımında 2019 Kia Ceed Sportswagon modelinin, mevcut versiyonunda bulunan atmosferik motorlar bulunmuyor. Giriş seviyesinde 1.0 litre hacimli turbo benzinli 120 ps güce sahip motoru bulunuyor. Bir üst seviyede ise 1.4 litre turbo ve benzin 140 ps seçeneği bulunuyor. Dizel açısından ise güç yönünden bir değişiklik barındırmıyor. Bu yüzden 1.6 litre turbo ve dizel motor 115 ps ve 136 ps olarak 2 farklı alternatif güç sunuyor. Bütün motor alternatiflerinde ise 6 ileri manuel şanzıman standart biçimde bulunuyor. 7 ileri çift kavramalı şanzıman ise 1.4 litre ve 1.6 litre motorlarda alternatif olarak bulunuyor. Fuar sonrası satışa sunulacak olan Kia Ceed Sportswagon’un önemli bir fiyat dengesizliği söz konusu olmadan yaz ayları içerisinde Türkiye’ye de gelecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git