2019 Yeni Kasa Audi Q3 (MK2) Teknik Özellikleri Açıklandı

Audi’nin SUV sınıftaki temsilcilerinden Q3, ikinci nesline kavuştu. Önceki versiyona göre boyutsal anlamda ciddi değişim yaşayan yeni kasa audi q3, tasarım olarak da çok daha şık görünüşe kavuştu. Donanım açısından ise güncel Audi modellerinden geri kalan hiç bir yanı yok ve eskisinden çok daha üstün özelliklere sahip. Hadi aracı daha yakından tanıyalım.


2019 Yeni Kasa Audi Q3 Teknik Özellikleri

Neler Değişti?
Audi Q3, kompakt crossover sınıfına 2011 yılında giriş yapmıştı. Aradan geçen 7 yıldan sonra ikinci nesil Q3 üretildi. Yeni Kasa Audi Q3, bir önceki modele göre 99 mm uzadı, 8 mm yükseldi, 25 mm genişledi ve aks mesafesi ise 73 mm kadar arttı. Önceki versiyonda 460 litre olan bagaj alanı artan aks aralığıyla hacimsel genişlemeyi de beraberinde getirdi. Yeni nesil Q3!ün bagaj alanı 530 litre ile 675 litre aralığında değişiyor ve 40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde 1525 litreye kadar yükleme imkanı tanıyor. Bu oldukça önemli değişim olmuş. Tasarımsal farklılıkları söylememe gerek yoktur. Aracın fotoğrafları söyleyecek söz bırakmıyor.

2019 Yeni Kasa Audi Q3 Özellikleri

Kaput altına da değineyim. Motor seçenekleri netleşmedi ama 150 ps ile 230 ps güç aralığında üç dizel ve bir dizel ünitelerin yer alacağı belirtildi. Bu motorlara 6 ileri manuel ve 7 ileri s-tronic şanzıman eşlik edecek.

2019 Yeni Kasa Audi Q3 Kokpiti

Gelelim 2019 Yeni Kasa Audi Q3 donanımlarına.
17, 18 ve 20 inçlik jantlarla gelen ikinci nesil Q3, Matrix Led farları ile karanlıkta net aydınlatma sağlayacak. Yaşam alanında yine teknoloji kendini öne çıkarıyor. 10.25 inç dijital gösterge paneli ve 10.1 inçlik dokunmatik ekran üzerinden birçok bilgi akışı ve işlevler gerçekleştirilebiliyor. Tıpkı diğer Audi modellerinden olduğu gibi. Öte yandan 15 hoparlörlü 680 watt rms ses çıkışına sahip Bang & Olufsen ses sistemi, cep telefonları için kablosuz cihaz alanı, spor süspansiyon, 360 derece çevresel görüş asistanı, yaya ve bisiklet algılama özelliğine sahip çarpışma önleme sistemi, şerit takip ve koruma asistanı, adaptif hız sabitleyici gibi birçok üstün donanımda bu araçta sunuluyor.

2019 Yeni Kasa Audi Q3 Donanımları

2019 Yeni Kasa Audi Q3 modelini genel hatlarıyla çok beğendim. Özellikle dış tasarımı kusursuz olmuş. Fakat Audi’nin yaşam alanındaki minimalist yaklaşımı küçükten fireler vermeye başladı. Bu konuda gözüme batan kısım klima kontrol alanının alt kısmı oldu. Orası aşırı şekilde boş duruyor. Umarım makyajlı yüzünde o alana bir şeyler düşünürler. Bunun dışında araç oldukça başarılı olmuş. Fiyat konusu henüz netleşmedi. Fakat Avrupa pazarı için Kasım 2018’de satışa sunulmaya başlanacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git