2019 Yeni Kasa Audi Q3 (MK2) Kokpiti Görüntülendi


Audi’nin kompakt crossover premium SUV sınıfında sunduğu aracı “Q3” tamamen yenileniyor. Prorotip yüzü tamamlanan yeni kasa audi q3, kamuflajlı şekilde testteyken dıştan fotoğrafları çekilmişti. Şimdi de kokpit kısmı neredeyse tam haliyle görüntülendi. İşte detaylar…


2019 Yeni Kasa Audi Q3 Kokpiti

Audi’nin Q5 modeline daha küçük alternatif olarak sunduğu ve küçük SUV olarak ürettiği Audi Q3 ile 2011 yılında tanışmıştık. 7 yıldır yollarda olan bu araç günümüze kadar kasa değişmeden geldi. Sadece 2014 yılında makyaj operasyonu geçirip bir takım yeni özelliklere sahip olmuştu. Bir sene sonrada ek güncelleme ile motor seçeneklerinde yenilikler yapıldı. Şimdi ise tepeden tırnağa değişim zamanı.

2019 Yeni Kasa Audi Q3

Adım adım yeni kasa audi q3 ile tanışmaya gidiyoruz. Araçla ilgili henüz net bilgi yer almıyor ama yakın zamanda internete düşen iç mekan fotoğrafları ile birçok konuda ön fikir edinme şansımız oldu. Bir kere şu meşhur “Audi Virtual Cockpit” adlı dijital gösterge paneli sunuluyor. Audi A3 modelinde çokça gördüğümüz ve mevcut Q3 modelinde de kullanılan kokpitin ortasından çıkan multimedya ekranı artık terk edilmiş ve daha zengin gösterecek şekilde belirli bir açıyla hafif yatay şekilde konumlandırılmış. Bu da güzel değişimlerden birisi olmuş. Şimdilik net şekilde görünen farklılıklar bu kadar. Motor seçenekleri hakkında bilgi yer almıyor. Büyük bir ihtimal 1.5 litre ile 2.0 litre arasında motor seçenekleri sunulmaya devam edecek. Birde şu meşhur Q3 RS versiyonu artık 2.5 litre 400 PS olarak geleceğini tahmin ediyorum. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Yeni bilgiler düştükçe paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

20 − 17 =

Sayfa başına git