Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Jaguar F-Pace SVR Teknik Özellikleri ile Tanıtıldı

Jaguar’ın en özel modellerinden birisi olan ve premium SUV’un öne çıkan araçlarından F-Pace, en güçlü versiyonuna kavuştu. Jaguar F-Pace SVR, şu meşhur süper şarjlı motoru kalbine alarak ve daha da özelleştirilerek karşımıza çıktı. Hadi aracı daha yakından tanıyalım.


2019 Yeni Jaguar F-Pace SVR Kaç Beygir

Land Rover ile aynı çatı altında üretilen bu araç, Range Rover Sport SVR’da kullanılan üniteye sahip. SVO (Special Vehicle Operations) ekibinin elinden çıkan yeni Jaguar F-Pace SVR, standart versiyona göre arkası 25 mm daha geniş olarak üretilmiş. Ayrıca sportif görünümü için kullanılan body kitte standartların dışında olma özelliği taşıyor.

Yeni Jaguar F-Pace SVR

Aracın kalbine baktığımızda ise 5.0 litre süper şarj beslemeli V8 ünite yer alıyor ve 550 ps 680 nm tork güç üretiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanması 4.3 saniye de tamamlayan F-Pace SVR, 283 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Bu aracın Range Rover Sport SVR’a göre daha hafif ve küçük olmasının avantajını performansta yaşadığını görüyoruz.

Yeni Jaguar F-Pace SVR İçi

Donanım kısmına da bakalım. Jaguar F-Pace SVR, 21 inçlik standart jantlarla geliyor ve 22 inçlik opsiyon jantlarda sunuluyor. 4 farklı iç renk seçeneği, 12.3 inçlik HD dijital gösterge paneli, 10 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, adaptif süspansiyon sistemi, aktif elektronik diferansiyel sistemi, tork yönetim özelliği, akıllı aktarma sistemi gibi özelliklerde aracın diğer öne çıkan donanımları arasında yer alıyor.

F-Pace SVR için şimdilik aktaracağım bilgiler bu kadar. Aracın fiyatı henüz açıklanmadı. Gelişmeler olursa paylaşacağım. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git