Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Infiniti QX50 Geliyor

Infiniti markasının kompakt crossover suv sınıfındaki modeli QX50, yeni yüzüyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Prototip modeli biten ve test aşamasındayken Amerikanın Tennesse eyaletinde görüntülenen 2019 Yeni Infiniti QX50, daha dinamik görünüm ve markanın daha üstün teknolojik özelliklerini arkasına alarak geliyor. İşte detaylar…

2019 Yeni Infiniti QX50

Infiniti modelleri önceki yıllarda Türkiye pazarı için pek bir anlam ifade etmiyordu. Bunun sebebi Nissan bünyesindeki bu markanın Amerika ve Orta Doğu ülkelerinde daha iyi alıcı bulmasıydı. Çünkü Infiniti denince üst düzey Japon kalitesi ve yüksek hacimli güçlü motorlar geliyordu. Fakat Nissan yetkilileri tercihlerini gözden geçirip son yıllarda ağırlığı Avrupa’ya da verdi ve bu kapsamda ülkemizde de Infiniti modellerini görmeye başladık. Fakat Infiniti QX50 bu araçlarından biri değildi. 2013 yılında üretilen ve 3.7 litrelik V6 benzinli motorla gelen araç, Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLC ve Volvo XC60 gibi modellerle Avrupa pazarında karşılık buluyor. Fakat şuan ki motoruyla pek rekabetçi olduğu söylenemez. Fakat Yeni yüzüyle işler değişecek.

2019 Yeni Infiniti QX50 Ne Zaman Çıkacak?

2019 Yeni Infiniti QX50 yollara çıktığı zaman kalbinde 2.0 litrelik VC-Turbo motorla gelmesi bekleniyor. Bu ünite 272 ps 268 beygir 390 nm tork güç üretiyor. Söz konusu motor Renault Sport’un Formula 1 takımı uzmanlığında hazırlanmış çok iddialı bir ünite ve hacim olarak da ülkemizde bile alıcı bulabilir. Sonuçta bu araç premium kompakt suv olduğu için ülkemizde söz konusu rakiplerinin de aynı hacimde motorlarının satışı olacak. Yani o akılları karıştıran 3.7 litrelik motorun dezavantajını Avrupa pazarında üstünden atarak girecek. Tasarımsal olarak ise güncel modellerini referans aldığımız zaman ortaya kötü araç çıkacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu adamlar güçlü ve şık modelleriyle kendilerinden söz ettiriyor.

Şimdilik 2019 Yeni Infiniti QX50 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Yeni bilgiler düşmeye başladıkça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git