Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Hyundai i30 N Line Özellikleri ile Tanıtıldı

Hyundai, otomobil dünyasındaki kimliğini her geçen gün güçlendirerek ilerliyor. Uzun süredir eksik kalan yarışçı kimliğini Hyundai N ile öne çıkardı. İ30 N’de bunun en güzel örneği olmuştu. Şimdi ise bu vurguyu standart versiyonlarında sürdürmek için Yeni Hyundai i30 N Line modelini üretti. Bu aracı Audi’nin S line, BMW’nin M paket ya da Mercedes’in AMG paketiyle özdeşleştirebilirsiniz. Amaç hep aynı: Daha sportif araç üretmek. Birazdan tanışacağımız araçta standart İ30 modelinin daha çekici ve atik görünüme sahip versiyonunu temsil ediyor. Hadi detaylara geçelim.

2019 Yeni Hyundai i30 N Line Özellikleri

Standart i30’dan farkları neler?
Dış tasarımda baktığımızda Yeni Hyundai i30 N Line, agresif duruşu ile dikkat çekiyor. Siyah renkli yan aynalar, sportif ön tampon kendini gösterirken arka kısımda yeni arka tampon, arka difüzör ve çift egzoz çıkışı aracın sportifliğini üst düzeye çıkarıyor. Bunlara ek olarak 18 inçlik jantlar sunuluyor. Jantlara michelin performance pilot sport 4 lastikler eşlik ederken yine önde 16 inçlik fren diskleri kullanılmış ki, bu da aracın sportifliğin de sadece görünüşe önem verildiğini göstermiyor. Ayrıca Yeni Hyundai i30 N Line süspansiyon sistemi de bu pakete özel olarak geliştirilmiş.

2019 Yeni Hyundai i30 N Line Teknik Özellikleri

Yaşam alanına geçtiğimizde ise N line vurgusunu görebiliyoruz. Direksiyon simidi, vites topuzu bu vurguların yapıldığı ince detaylar olurken yarış karakterli ve N logolu spor ön koltuklar da 2019 Hyundai i30 N Line modelinin öne çıkan noktalarını oluşturuyor.

Yeni Hyundai i30 N Line Kokpiti

Gelelim motor kısmına. Burada büyük farklılık yoktur. Bildiğimiz 1.4 litrelik T-GDI yani 140 ps güç üreten turbo benzinli motor kullanılmış. Bu üniteye 6 ileri manuel şanzıman eşlik ettiğini de ekleyelim.

Son olarak bu aracın önümüzdeki günlerde Avrupa pazarı için fiyatlanacağını belirteyim. İlerleyen zaman diliminde Türkiye fiyat bilgisi paylaşıldığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git