Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Ford Ranger Özellikleri ile Tanıtıldı (ABD Versiyonu)

Detroit otomobil fuarının incilerini paylaşmaya devam ediyorum. Bu sefer ki konuğumuz 2019 Yeni Ford Ranger. Fakat Amerikan versiyonu. Birazdan bu aracı tanıdığınızda Türkiye yollarında da olmasını isteyeceksiniz. Araç o kadar iddialı duruyor. Hadi 2019 ranger modelini daha yakından tanıyalım.

DNA’sında F-150’nin izlerini taşıyan 2019 Yeni Ford Ranger, ülkemizdeki versiyonundan çok daha iri ve yüksek yapıya sahip olarak üretilmiş. Far yapısı, ızgarası ve ön tamponu enfes duruyor. X serisinden sonra çok hoşuma giden pick-up modellerinden birisi diyebilirim. Tabi işin üzücü kısmını en başta belirteyim. Bu aracın ülkemize direkt satışı mümkün değil. Yani elin Amerikalısı bunu Avrupa pazarına çıkarmayacak. Fakat yine de özelliklerine bakalım…

2019 Ford Ranger Özellikleri
Araç, 8 farklı renk seçeneği ve 3 farklı donanım paketi ile kendi ülkesinde satışa sunulacak olan bu aracın arazi yetenekleri iyice geliştirilmiş. Özellikle arazi iniş ve çıkışlarında daha iyi performans sergilediği belirtiliyor. 2019 Yeni Ford Ranger kalbinde 2.3 litre ecoboost turbo benzinli motor kullanılıyor ama aracın motor gücü hakkında bilgi verilmedi. Fakat bu motorun 10 ileri otomatik şanzımanla geleceği açıklandı. Bu bile kendi sınıfında çok önemli gelişme olarak görülüyor. Teknolojik olarak da geliştirilen 2019 Yeni Ford Ranger da multimedya sistemi olarak SYNC 3 alt yapısı sunuluyor. 4G LTE özelliği ile bu araç 10 cihaza kadar Wi-Fi bağlantısı sağlıyor. Eğlence bununla sınırlı değil. Birde B&O PLAY adlı multimedya sistemi sunuluyor.Bu arada söylemeyi unuttum, aracın multimedya alt yapısı Apple CarPlay ve Android Auto da destekliyor. Tüm bunların yanı sıra güvenlik olarak şerit takip ve uyarı sistemi, yaya algılama ve frenleme sistemi, hız sabitleyici, arka çapraz trafik uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi birçok özellikte sunuluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git