Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Ford Mustang Bullitt Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Amerikalılar bu aralar otomobil dünyasında çok konuşuluyor. Söz konusu ABD olunca da Ford firmasının ağırlığını ortaya koymaması düşünülemezdi. Markanın birbirinden özel araçları tanıtıldı ve bunlardan birisi de 2019 Yeni Ford Mustang Bullitt oldu. “Bullitt” kısmına kadar her şey normal ama o sondaki kelime de ne ola? Bu ve bunun gibi soruların cevabını bulmak için bir alt satıra geçelim ve aracı daha yakından tanıyalım.

2019 Yeni Ford Mustang Bullitt
Nedir Bu Bullitt?
Bullitt, 1968 yılında Amerika’da gösterime giren “Gangsterin Kaderi” adlı film, ülkemizde 1970 yılında Hedef adıyla gösterime girmiş olup aksiyon türünde gösterim yapmıştı. Burada birçok Amerikan aracı kullanıldı. Bunların arasında 1968 Ford Mustang GT modeli de yer alıyordu. Zamanında güzel gişe hasılatı toplayan ve otomobillere ilgili kişilerin dikkatini çekerek Mustang ile efsaneleşen Bullitt filminin 50. yılında, Ford çok özel bir araç çıkarmak istedi ve 2019 Yeni Ford Mustang Bullitt modelini Detroit’te bizlere tanıttı. Bakalım bu araç ne gibi özelliklere sahip?

2019 Yeni Ford Mustang Bullitt Fotoğrafları

2019 Yeni Ford Mustang Bullitt, sıradan Mustang modellerine göre bir takım farklılıklara sahip. Bu araçtaki öne çıkan noktalara baktığımızda 19 inçlik siyah jantları, kırmızı renkli brembo kaliperleri, özel yeşil rengi ilk başta dikkatleri üzerine çekiyor. Spoyler kullanılmayan bu araç, Bullitt karakterini çok iyi yansıtıyor. Öte yandan iç mekana geçtiğimizde “Bullitt” izlerini direksiyon simidin de görüyoruz. Onun dışında vurgulanan çok nokta yoktur. Fakat deri döşemeli recaro spor koltuklar, 12 inçlik dijital gösterge paneli, iç ambiyans aydınlatması gibi detaylar kendine hayran bırakıyor. Ayrıca teknolojik olarak da bu araçta kör nokta algılama, kaliteli ses sistemi, canlı trafik bilgisi, navigasyon sistemi gibi birçok özellikte sunuluyor.

2019 Yeni Ford Mustang Bullitt Kokpiti

Yeni Ford Mustang Bullitt modelinin kaputu altında yatan gücü de merak ediyorsunuz. Onu da aktarayım. Aracın kalbinde 5.0 litre V8 motor yer alıyor ve 475 ps 570 nm tork güç üretiyor. Bu güç sayesinde 262 km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın fiyatı ve üretileceği adet bilgisi şuan paylaşılmadığı için aktaramıyorum. Son olarak fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.