2019 Yeni Chevrolet Malibu Özellikleri ile Tanıtıldı

otokokpit instagram

Chevrolet markasının D segmenti kompakt sedan sınıfta ürettiği Malibu modeli, 9. jenerasyonun makyajlı versiyonu ile karşımıza çıktı. 2019 Yeni Chevrolet Malibu modelini buyurun yakından tanıyalım.


2019 Yeni Chevrolet Malibu Özellikleri
Chevrolet Malibu günümüzde Amerikalı firmanın kompakt sedan olarak ürettiği otomobil olsa da bu araç otomobil tarihine 1964 yılında daha kaslı ve özel araç olarak çıktı. Günümüze kadar da defalarca kasa değiştirerek geldi ve son olarak dokuzuncu nesli ile 2016 yılında karşımıza çıktı. Şimdi ise makyajlı versiyonu tanıtıldı. Türkiye pazarını pek ilgilendirmese de meraklıları için 2019 Chevrolet Malibu modelini ele aldım. Hadi bu aracı yakından tanıyalım.

Araçtaki yeniliklere baktığımızda makyajla birlikte gelinen değişimlerde yeni ön tampon, yeni ön ızgara, yenilenen far yapısı, yeni dikiz aynası, yeni spoyler, arka tampon ve arka difüzör gibi detaylar öne çıkıyor. Bunun dışında yeni 16, 17 ve 18 inç jant seçenekleri, 8 inçlik dokunmatik multimedua ekranı, 8 inçlik dijital gösterge paneli, yeni dış ve iç renk seçenekleri, standart olarak sunulmaya başlayan geri görüş kamerası gibi özelliklerde yer alıyor.
2019 Chevrolet Malibu Teknik Özellikleri

Kaput altına da kısaca değineyim. Yeni nesil Opel Insignia’nın da yer aldığı E2XX platformunda üretilen 2019 Chevrolet Malibu kalbinde 1.5 litre turbo 160 beygir ve 2.0 litre turbo 250 beygir benzinli motor seçenekleri kullanılmaya devam ediyor. Yani burada da değişiklik yoktur. Dolayısıyla performans verileri ya da yakıt tüketim değerlerinde de değişim olmamış.

Gelelim bu otomobilin ne zaman çıkacağına. Amerika pazarında satışına 2018 Sonbaharında başlanacak. Ülkemizde bu aracın olmamasını sorgulayanlar için bunun gereksiz olduğunu belirteyim. Çünkü bu araçtan çok daha şık ve aynı özelliklere sahip olan Opel Insignia zaten Türkiye pazarında satılıyor. Olaya bu açıdan bakalım ve son olarak 2019 Chevrolet Malibu fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git