2019 Yeni BMW M2 Competition Teknik Özellikleri Açıklandı

otokokpit instagram

BMW M ailesi güncellenmeye devam ediyor. M3 ve M4 modellerinden sonra şimdi de M2 için “Competition” adlı özel seri tanıtıldı. Yeni BMW M2 Competition, güncel m2 coupe modelinden biraz daha güçlü motora ve biraz daha özel detaylara kavuşmuş. Hadi detaylara geçelim.

BMW M2 Competition Drift

Güncel BMW M2 modelinden 40 ps ve 85 nm tork kadar daha güçlü olan bu araç, performans verilerinde 0.1 saniye daha iyi değerlerle öne çıkıyor. Tabi BMW M2 Competition için tek fark bu değil. Görsel ve donanımsal olarak da bir takım eklentilere kavuşmuş. Önce donanımlara bakalım daha sonra da teknik verilere geçelim.

Donanımları
M2 Competition; led farlar, ön ve arka park sensörü, 19 inç jantlar ( önde 245/35 ZR 19, arkada ise 265/35 ZR 19 ebatlı lastiklerle), önde 6 pistonlu 400 mm, arkada ise 4 pistonlu 380 mm çapında fren diskleri gibi dış özelliklere sahip olup yaşam alanında anahtarsız giriş ve çalıştırma, M2 logolu ve deri-alcantara kombinli yarış koltukları, geliştirilmiş navigasyon sistemi, güncel M2’de olan multimedya ekipmanı gibi özelliklerle yer alıyor. Diğer özelliklere ek olarak sürüş destek sistemlerinde çarpışma önleme asistanı, yaya algılama özelliği, şerit takip ve uyarı sistemi, geri görüş kamerası, trafik işaretlerini algılama gibi donanımlarda bulunuyor. Geçelim teknik kısıma.

BMW M2 Competition Kokpiti

Yeni BMW M2 Competition Teknik Özellikleri
Aracın kalbinde yine 3.0 litre 6 silindirli turbo benzinli motor yer alıyor. Fakat bu sefer 410 ps 550 nm tork güç alınmış. Bu sayede 6 ileri manuel şanzıman ile 0-100 km/s hızlanması 4.4 saniyede 7 ileri M DCT şanzımanla alındığı zaman ise 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniye de tamamlayabiliyor. Ayrıca yine standart olarak alındığı zaman maksimum hız 250 km/s. Fakat M sürüş paketi ile alındığı zaman 280 km/s son hıza kadar çıkabiliyor. Bunlara ek olarak BMW M2 Competition modelinin manuel şanzıman ile ortalama tüketim 9.9 litre iken otomatik şanzımanda bu değer 9.2 litre olarak açıklandı. M2 Coupe ile kıyaslayacak olursak veriler birazcık fazla görünüyor. Yani M2 coupe 7 ileri DCT versiyonun 7.9 litre verisini ele alarak karşılaştırma yapabiliriz.

BMW M2 Competition Duvar Kağıtları

Yeni BMW M2 Competition hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın fiyatı henüz netleşmedi. Fakat güncel M2 Coupe modelini ele alacak olursak bu aracında tahminimce 750 bin ila 800 bin TL aralığında fiyatlanacağını düşünüyorum. Bu konuda gelişme olursa yazıyı güncellerim. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git