Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Bentley Bentayga Hibrit Özellikleri ile Tanıtıldı

Önemli sürprizler barındıran 2018 Cenevre Otomobil Fuarında dünyaca ünlü otomobil markalarının yepyeni modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Bu çerçevede de otomobil dünyasının lüks sınıfının önemli kısmını elinde bulunduran Bentley, yeni hibrit otomobili 2019 Bentley Bentayga Hibrit modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. Devrim niteliğinde yeniliklerin yer aldığu Bentayga Hibrit otomobil, elektrikli araç kullanım keyfini en üst düzeyde lüks teknolojiyle bir araya getiriyor. Akıllı sistem entegrasyonu söz konusu olan yeni model, aracın sürüşünden, bekleme pozisyonuna kadar her noktada etkin ve kaliteli bir deneyim vaat ediyor. Lüks ve teknolojiyi en etkin biçimde kullanıcıya aktaran otomobil, yollarda etkileyici bir araç sürüş ve yolculuk deneyiminden faydalanma şansı veriyor.

Motor gücünde önemli bir ivme yakalanan 2019 Bentley Bentayga Hibrit otomobilde 3 litrelik V6 motor kullanılmış. Aracın mevcut elektrik motoru sayesinde ise maksimum olarak 50 kilometre mesafe alınabilmesi de mümkün oluyor. Aracın iç dizaynı da standart Bentley Bentayga modeline göre önemli değişiklikler barındırıyor. Özellikle standart modelde kullanılmış olan otomatik ‘start-stop’ sisteminin kumandasının yerine elektrikli güç ünitesinin modları öne çıkıyor. Bunun yanı sıra lüks sınıfta bir model olması ile sürücü ve yolcuların konforunu sağlayan ve aynı zamanda da keyifli bir deneyim sunacak bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Bu ekran dahilinde aracın hibrit sistemin detaylarının da görüntülenebilmesi mümkün oluyor. Özellikle pil modu ile aracın motor sıcaklığı da dahil olacak şekilde tüm bilgileri kolayca takip etme imkanı bulunuyor.

Yeni Bentley Bentayga Hibrit Ne Zaman Çıkacak?

Bu özellikleri ile birlikte akıllı telefonlar aracılığı ile aracın iç sıcaklık değerlerini önceden ayarlayabilme imkanına sahip olunabiliyor. Aynı zamanda da akıllı telefon uygulaması ile aracın hibrit teknolojisindeki pil yani şarj durumu hakkında bilgi alabilme ve takibini gerçekleştirebilme şansına sahip olunabiliyor. Aracın dış dizaynında ise ön kısımda bulunan bakır amblem ve lastik göbeklerindeki ufak tasarım değişikliklerinin dışında standart Bentayga’ dan önemli farklılıklar taşımıyor. 2018’ de haziran sonu, temmuz ayı başı itibari ile satışa sunulacağı belirtiliyor. 2019 Bentley Bentayga Hibrit otomobilin Türkiye’ deki satış işlemlerinin ise sipariş üzerinden gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git