Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Acura MDX A-Spec Tanıtıldı

New York otomobil fuarından düşen incileri aktarmaya devam ediyorum. Bu sefer ki araçta bizleri pek alakadar etmiyor. Fakat Acura takipçisi ziyaretçilerimiz için 2019 Yeni Acura MDX A-Spec modelini kısada olsa tanıtmak istiyorum. Hadi detaylara geçelim.


2019 Yeni Acura MDX A-Spec

Acura, bildiğiniz üzere Honda’nın farklı pazarlarda lüks kimliğini yansıtan bir marka ve Acura MDX ise bu markanın 2000 yılında yollara çıkardığı SUV aracı olmuştu. 2007 yılında ikinci nesline kavuşan araç, 2014 yılında güncel yüzünü gösterdi ve geçen sene de makyaj operasyonu ile son halini almıştı. Yeni Acura MDX A-Spec ise daha sportif ve çekici yüz olarak lanse edildi.

2019 Acura MDX A-Spec

2019 Acura MDX A-Spec, ledli far yapısı, daha agresif hatları, 20 inçlik jantları ve yaşam alanındaki sportif duruşu ile diğer MDX versiyonlarından ayrılıyor. Özellikle iç mekanda kırmızı dikişli alcantara ve deri kombinlli koltuklar, karbon fiber trimler, spor direksiyon simidi gibi ayrıntıları “ben farklıyım” diyor. Ayrıca donanım kısmında yeni nesil güvenlik özellikleri de sunulmuş. Bunlar arasında çarpışma önleme asistanı, şerit takip ve uyarı sistemi, ileri çarpışma önleme özelliği, adaptif hız sabitleyici gibi özellikler bulunuyor.

2019 Yeni Acura MDX A-Spec Kokpiti

2019 Yeni Acura MDX A-Spec kalbindeki detaylar açıklanmadı ama 3.5 litrelik V6 üniteye ek olarak 2.4 litrelik motorunda görev yapması bekleniyor. Özellikle 2.4 litre hacmindeki ünite bu araç için çok iş görecek. Aracın ABD satışına bu yaz başlanacak. İlerleyen dönemde tıpkı Lexus gibi Acura’da Türkiye pazarına giriş yaparsa daha küçük hacimlerle belki bu aracı ülkemizde görebiliriz. Aktaracaklarım bu kadar sırada fotoğraflar var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git