Sürücü Kursları Rehberi

2019 McLaren Senna Carbon Theme by MSO Tanıtıldı

Bu sene Cenevre otomobil fuarı yine birbirinden özel otomobillere ev sahipliği yapıyor. Bunlardan birisi de McLaren firmasının MSO bölümü tarafından ele alınan McLaren Senna Carbon oldu. Daha önce buradaki yazımda detaylıca tanıttığım hiper otomobil Mclaren Senna‘yı çok daha çılgın hale getirmiş. İşte detaylar…

2019 McLaren Senna Carbon Theme by MSO

McLaren firmasının özel operasyonlar ekibi tarafından tepeden tırnağa karbon fiber ile üzerinden geçilen 2019 McLaren Senna Carbon modeli, görebileceğini en özel hiper otomobillerden biri olmaya aday. 67 parçadan oluşan gövde parçalarının üretimi için 1000 saatlik çalışma harcayan MSO ekibi, toplamda 250 saatlik işin ürünü olarak bu eşsiz aracı ortaya çıkarmış. Tabi bu tasarım sürecinde çok ince detaylarda gözden kaçmıyor. Mesela sarı ve yeşil detaylar, Brezilyalı F1 pilotu Ayrton Senna’ya göndermede bulunuyor.

2019 McLaren Senna Carbon Theme by MSO

McLaren Senna Carbon Theme by MSO adıyla tanıtılan bu araçtaki karbon fiber kullanımı akıllara zarar seviyelere ulaşmış. Gövde, body kit, aynalar, iç trimler, direksiyon simidi,, koltuklar ve akla gelmeyecek birçok noktada karbon fiber işçiliği kullanılmış. Hatta jantlarda bile… Öyle ki bu yeni jantlarla hafifleme sağlanırken aracın hızlanması, frenlemesi ve direksiyon tepkisinde iyileşme sağlanmış. Bunu aracın genelinde kullanılan karbon fiber işçiliği ile düşündüğümüz zaman çok tehlikeli araç ortaya çıkıyor.

McLaren Senna Carbon Özellikleri

Gelelim duygusal kısıma. McLaren Senna’nın standart hali 4.0 litre çift turbo V8 motora sahip olup 800 ps 789 beygir 800 nm tork güç üretiyordu. McLaren Senna Carbon versiyonunda güç olarak herhangi bir değişim yoktur. Güç aynı. Fakat fiyat çok ama çok farklı. 500 adetlik üretimle sınırlandırılan Senna için istenen ücret 750 bin sterlindi. Eğer Carbon versiyonu ile sipariş etmek isterseniz bu kişiselleştirme için +300 bin sterlin daha çıkmanız gerekecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git