Sürücü Kursları Rehberi

2019 Ferrari P80-C Özellikleri ile Tanıtıldı

Ferrari, uzun süredir üzerinde çalıştığı P80-C modelini tanıttı. Tamamen pist aracı olarak tasarlanan ve gelişim süreci 4 yıl süren Ferrari P80-C modelini gelin yakından tanıyalım.


2019 Ferrari P80-C

Flavio Manzoni’nin yönetimindeki Ferrari stil merkezi tarafından üstün mühendislik ve aerodinamik çalışma sonucu ortaya çıkan bu aracın geliştirmesine 2015 yılında başlanmış. 488 GTB’den 50 mm daha uzun aks aralığına sahip olan Ferrari P80-C‘nin aerodinamik alt yapısı aslında 488 GT3’e dayanıyor. Fakat çok daha özel noktaları var.

Mesela Ferrari P80-C modelinin arka kısmında kullanılan yapı Ferrari’nin 2017 yılında Formula 1 araçlarında kullandığı T kanadından esinlenilerek yapılmış. Yan cam tasarımı arkaya doğru eğik şekilde tasarlanarak arkadaki hava kanalıyla birleşmesi sağlanmış.

Ferrari P80-C 0-100 km/s

Öte yandan Ferrari P80-C yaşam alanında bolca karbon fiber malzeme kullanılmış. Tamamen pist odaklı dizayn edilmiş iç mekanda takla kafesi, yarış koltukları ve içinden atılan gereksiz konfor elemanları ile 2019 Ferrari P80-C tam anlamıyla markanın yarışçı ruhunu yansıtıyor.

Ferrari P80-C Kokpiti

Söz konusu araç hakkında herhangi teknik veri paylaşılmadığı için daha fazla bilgi aktaramıyorum. Ayrıca bu özel Ferrari modelinin fiyatı konusunda da herhangi bilgi paylaşılmadı. Fakat ilerleyen zaman içerisinde motor gücüne dair değerler gün yüzüne çıkacaktır. Sizleri Ferrari P80-C fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum.

Etiketler:

2019 Ferrari P80-C Özellikleri ile Tanıtıldı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Melih Hamza dedi ki:

    Güzel araba da çok pahalısın beee

  2. Yiğit Borcan dedi ki:

    Arabanın da maşallahı var 😀

  3. gökhan ezgi dedi ki:

    adamlar fena araba yapıyor resmen mest oldum

Sayfa başına git