2019 Chevrolet Suburban RST Performans Paketi Tanıtıldı

otokokpit instagram

Amerikan araçlarına ilgi duyanlar özellikle de SUV modelleri ile ilgilenenler Chevrolet Suburban‘ı yakından tanırlar. Uzun ve geniş SUV’dur. Lanet olası federallerin içine doluştuğu kocaman bir araçtan söz ediyoruz :). Chevy, bu kocaman aracını Suburban RST performans paketi ile kullanıcısına sundu. Bu araçta devasa V8 ünite var. Borla egzoz sistemi, büyük jantlar ve küçük sportif dokunuşlarla oldukça sempatik hale gelen bu lüks arazi aracını yakından tanıyalım.

2019 Chevrolet Suburban RST Özellikleri

Chevrolet Suburban, 1935 yılına kadar dayanan mazisi olan 1967’den itibaren 6. jenerasyon Suburban ile SUV olarak üretilen çok köklü bir Amerikan aracı olma özelliğine sahip. 2015 yılında 11. jenerasyonuna kavuşan Suburban, 90’ların sonundan itibaren üretilen modelleri ile Amerikan filmlerinde genellikle gizli servis ajanlarının ya da karanlık adamların lüks arazi aracı olarak karşımıza çıkıyordu. Avrupa pazarında pek popüler olmasa da Amerika da SUV olarak ciddi ilgi görüyor.

Chevrolet Suburban RST Kaç Beygir

Güncel Suburban 5.3 litre V8 motoru ile 335 beygir güç üreten bir SUV iken Chevrolet, performans beklentisinde olanlar için yeni Chevrolet Suburban RST versiyonunu tanıttı. Daha güçlü, daha sıkı ve daha çekici görünüme sahip olan SUV’nin kalbinde 6.2 litre V8 atmosferik benzinli motor yer alıyor ve 420 beygir 624 nm tork güç üretiyor. GM üretimi Hydra-Matic 10L80 kodlu 10 ileri otomatik şanzıman da Suburban RST‘ye eşlik ediyor. Motor kısmındaki bu farklılık dışa da yansıtılmış. Borla egzoz sisteminin uçları, önde 410 x 32 mm çapında 6 pistonlu disklerin olduğu Brembo fren sisteminin kırmızı kaliperleri, bunları gösteren 5 kollu 22 inçlik jantlar ve ona eşlik eden 285/45 R22 ebatlı Bridgestone lastikler bu farklılıkta katkı sağlamış. Öte yandan ön ızgara, yan etekler, yan aynalarda dış görünümdeki diğer özel detaylar arasında yerini almış. Birde 2019 Chevrolet Suburban RST modelinde elektronik kontrollü aktif süspansiyon sistemi kullanılıyor. Böylece yoldaki bozuk zemin sürüşünde süspansiyonun darbe sönümlenmesi 5 mili saniyeye kadar düşürülüyor. Konfordaki bu katkıya ek olarak viraj performansında da daha iyi yol tutuşu için gereken uyumu sağlıyor.

Chevrolet Suburban RST performans paketi hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın fiyatı hakkında bilgi yer almıyor. Zaten ülkemiz içinde fiyatlanmayacak. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git