Oto Kokpit

2018 Yeni Kasa Mercedes G Serisi Geliyor

SUV sınıfının efsane modeli yenileniyor. El üretimi olan ve %100 kilitli diferansiyele sahip mercedes g serisi, büyük değişim yaşayarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. Hemen küçük düzeltme yapayım. Büyük değişimden kastım aracın alt yapısı ve teknolojik özellikleri kapsamlı olacak. Çünkü mercedes g serisi, genel tasarım yapısında oldukça klasik duruş sergileyen ender araçlardan birisi olduğunu sıkı takipçileri iyi bilir. Safkan SUV denince Land Rover Defender başı çeken bu ikili Avrupalı’dan genellikle lüks olarak öne çıkan g serisi yepyeni versiyonuyla yollarla buluşacak. Detaylara geçeceğim ama aracın geçmişine bir bakalım.

2018 Yeni Kasa Mercedes G Serisi

Mercedes g serisi üretimine 1979 yılında başlandı. 460 ve 461 kasa ile başlayan serüven tasarımda birkaç küçük dokunuş yaparak devam etti. 1990 yılında 463 kodlu G serisi geldi. Yeni seri ile ilk güncelleme 1997 yılında yaşadı ve bu belirli periyotlarda devam ederek 6 farklı daha güncellemeden sonra günümüze kadar ulaştı. Tabi bu uzunca serüvende özel modellerde üretilmedi değil. Mesela AMG serisi ile performans severlere göz kırpan Alman firma, Mercedes G63 6×6 ile de segmentine bambaşka renk kattı. Geçen sene yollara çıkardığı G 500 4×42 ile de aileye bir özel üye daha eklemiş oldu. Vee asıl değişimin vakti geldi. Söz sırası artık 2018 yeni kasa mercedes g serisi modelinde.

Otomobil otoriteleri yenilenen g serisinin teknik olarak ciddi değişim yaşayacağını belirtiyor. Öyle ki bu araç 10 cm daha geniş olarak üretilmiş ve şuan ki kasasına göre 400 kilogram’a kadar hafiflemiş. Bu hiçte yabana atılacak araç değil. Eğer G serisi ile yakından tanışma fırsatı bulduysanız bu harika SUV modelin kapısını bile açarken sağlamlığı hissedersiniz. Bu sağlamlık genellikle ağırlık konusunda dezavantajı doğururdu. Artık Mercedes bu konuya ciddi iyileştirme yaptığı söyleniyor. Öte yandan bu aracın AMG versiyonunda 4.0 lire V8 çift turbo benzinli motorun görev yapacağı da söyleniyor. Bu pekte zor tahmin değil. Güncel motor seçenekleri arasından bu çıkarımı yapabiliriz. Bir önemli noktada teknolojik özellikler ve donanımları olacak. Tabi bunun yansıdığı yaşam alanı da merak ettiğimiz noktalar arasında yer alıyor.

Şimdilik fazla bilgi paylaşılmıyor. 2018 yeni kasa mercedes g serisi için geliştirmeler devam ediyor. Bilgiler düşmeye başladıkça bilgilendireceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }