Oto Kokpit

2018 Honda Civic (FC5) İçin Modifiye Kiti Tavsiyeleri

2018 Honda Civic (FC5) İçin Modifiye Kiti Tavsiyeleri

Modifiye köşemize farklı bir konsept daha katıyoruz. Artık güncel ve yeni otomobiller modifiye tavsiyelerinde bulunacağız. Güzel dönüşler oldukça diğer alt modellere kadar ineceğiz. Açılışı fc5 kodlu honda civic yapıyoruz. Ülkemizde göçük sorunu ile öne çıkmasına karşın satışları durmadan devam eden ve sportif duruşlu en şık sedan arabalardan birisi olan bu otomobil, önceki Civic’ler gibi özel body kitler, kendine özel yazılım paketleri ve diğer eklemelerle can alıcı görünüşe kavuşabiliyor. 2018 honda civic sahipleri için bu değişimi nasıl yapabilecekleri adına birkaç tavsiye de bulunacağız. Hadi yazının devamına geçelim.

2018 Honda Civic Type-R Body Kit

Body kit
Dış görünüm için en iyi adımlardan birisi daima body kit olmuştur. Zaten söz konusu Civic ise onun için daima başarılı body kitler üretiliyor. 2018 Honda Civic içinde birbirinden farklı kitler mevcut. Type-R body kit favoriler arasında yer alıyor. Tabi bu en vahşi hale getirecek seçim olur. Yan etek, spoyler ya da tampon ekleriyle de küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

2018 Honda Civic FC5 İçin Modifiye Jant

Jant
Kit olayının tamamlayıcısı her zaman jant olmuştur. Replika olarak yüzlerce seçenek var. Fakat asla böyle bir tavsiyede bulunmak istemem. Söz konusu modifiye bile olsa işi kaliteli ve doğru yapmak lazım. Bu yüzden birçok jant markasını söyleyebilirim. Pur, BBS, Vossen, Wheelsandmore gibi birçok firma tavsiye edebilirim. Fakat bir farklılık katıp yerli markalarımızdan olan Carre firmasının 20 inçlik zurich ya da yine aynı boyutta üretilen gri renkli Evoke kodlu jantını tercih edebilirsiniz. Araca uygulayacağınız body kit, otomobilinizin rengi ve kişisel tercihiniz doğru tercihi vermenizde yardımcı olacaktır.

Honda Civic FC5 İçin Spor Yay

Süspansiyon
Eibach’ın pro kit veya sportline spor yay seçeneklerini, Honda Civic FC5‘i alçaltmak ve yolda daha iyi tutunmak için değerlendirebilirsiniz. Pro kit ile önde 583 mm, arkada ise 608 mm’ye kadar alçalma sağlanabilirken sportline ile önde 577 mm, arkada ise 608 mm’ye kadar alçalma gerçekleştirilebiliyor. Bu veriler FC5 civic için birebir Eibach tarafından açıklanmış değerlerdir. Yay eklemesinin tamamlayıcısı olarak kaliteli coilover da düşünebilirsiniz.

2018 Honda Civic Modifiye

Bu beni kesmez derseniz, yine kaliteli malzemeden üretilen havala süspansiyon yani air süspansiyon kullanabilirsiniz. Fakat bunun maliyeti yüksek olur ve araçta ekstradan tadilat gerektirir.

Honda Civic FC5 İçin Yazılım

Motor Güçlendirmesi
Sahip olduğunuz Honda Civic FC5, eğer 1.5 litrelik turbo benzinli motor ise bu işte geçen seneden beri çok konuşulan Hondata yazılımını tercih edebilirsiniz. Ortalama 30 beygir 50 nm tork katkısı sağlıyor. Buna ek olarak FEH yani filtre, egzoz ve headers uygulaması ile de hem ses hemde performansa bir adım daha katkınız olur. Ayrıca son kısmı atmosferik civic içinde uygulayabilir tatminkar performans alabilirsiniz.

2018 Honda Civic Sedan Modifiye

Dizel olarak ise yine yazılımla daha yüksek beygir ve tork artışı sağlayabilirsiniz. Tabi bu belirttiklerim motor kısmını sınırlandırmaz. İsteğe göre çok farklı güçler almak için tamamen proje uygulanabilir. Mesela FC5 civic için FK8 type-r motorunu swaplamak çok başarılı ve farklı çalışma olacaktır. Tabi bütçeye katlanmak kaydıyla 🙂

2018 Honda Civic FC5 için modifiye konusuna dair vereceğim tavsiyeler bu kadar. Gerek ülkemiz gerekse yurt dışı çalışmalarına göz atarak farklı uygulamalarda yapabilirsiniz.

Honda Civic FC5 Modifiye

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hondaci dedi ki:

    Fc5 yada fk7 icin makul fiyata eibach pro kit getiren varda bizmi almiyoruz 🙂 makulu gectim getiren bile yok.

] }