Oto Kokpit

2017 Yeni BMW X5 ve X6 M Black Fire Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

BMW’nin SUV ailesindeki devleri X5 ve X6 modellerinin M ailesindeki versiyonlarına özel paket geldi. 2017 Yeni BMW X5 ve X6 M Black Fire Edition olarak lanse edilen bu araçta dış görünümde ve iç trimlerde belirgin değişimler ortaya konmuş. Buyurun detaylara geçelim ve diğer X5-X6 M modellerinden farkını öğrenelim.

2017 Yeni BMW X5 ve X6 M Black Fire Edition

BMW X5 M, ilk olarak E70 kasayla 2010 yılında karşımıza çıktı ve 3 yıl üretimde kaldı. Akabinden 2015 yılında F85 kodlu yeni kasası üretildi. 2 yıldır da yollarda yer alıyor. BMW X6 M ise ilk olarak E71 kodlu kasasıyla 2009 yılında yollara çıktı. O zaman 555 ps güce sahipti. Fakat 2015 yılında F16 kodlu kasasıyla şuan ki yüzüne kavuştu. İki araçta yeni kasaya kavuşmak için birkaç sene daha yollarda yürümesi lazım. Bu süreçte özel serileri mutlaka olacak. Black Fire Edition bunlardan birisi olarak tanıtıldı. Bakalım standart halinden neler farklı?

2017 Yeni BMW X5 M Black Fire Edition Özellikleri

Yeni BMW X5 ve X6 M Black Fire Edition ile Neler Farklı?
İlk bakışta dışarı farklılıklara baktığımızda iki araçta da siyah kaporta rengi, karbon fiber yan aynalar ve siyah ön ızgara dikkat çekiyor. Bunlara birde 21 inçlik 5 kollu jant dahil oluyor. Yaşam alanında ise alcantara kaplı M performansın rengi olan mavi dikişli direksiyon simidi olsa da geneli siyah ağırlıklı ve kırmızı detaylı olarak tasarım hazırlanmış. Bu kapsamda kokpit, orta konsol, koltuklar, kapı içleri, kol dayama gibi alanlara kadar kırmızının farkı ortaya konulmuş ve çokta şık olmuş. Keşke direksiyon simidin de mavi işe dahil edilmeseymiş. Tamam anlıyorum M ailesinin farkı burada yatıyor ama bu kadar kırmızıdan sonra sadece direksiyon simidindeki bu tercih pek hoş durmamış. Yine de yaşam alanı çok sportif duruyor.

Yeni BMW X5 M Black Fire Edition

Son olarak Yeni BMW X5 ve X6 M Black Fire Edition kalbine değinelim. İki araçta bildiğiniz üzere 4.4 litre V8 çift turbo beslemeli üniteye sahipler ve 575 ps 750 nm tork güç üretiyorlar. Bunda bir değişim yok. Güç değerleri sabit kalmış. Genel hatlarıyla Black Fire Edition versiyonu bu detaylara sahip. Aktaracaklarım bu kadar. Hadi fotoğraflara geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }