Sürücü Kursları Rehberi

200 PS’lik 2020 Yeni Ford Fiesta ST Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

Ford performans Avrupa Müdürü Stefan Muenzigner’in yaptığı açıklamaya göre; Yeni Fiesta ST Edition, yollardaki en iyi yol tutuşlu ‘hot hatch’ lerden birisi olacak.

2020 Yeni Ford Fiesta ST Edition

Daha çok İngiliz müşteriler için üretime sürülecek ST Edition, üstün yol tutuş ve pist performansı sağlayan ayarlanabilir süspansiyon sistemi ile dikkat çekiyor. Baş döndürücü benzersiz azura mavisi dış kaplama, arka difüzör ve tavan rüzgarlığı ve parlak siyah ayrıntıları ile öne çıkan model, özel iç tasarımda karbon fiber efektli ayrıntılarla adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Üç kapılı gövde tarzında sunulan ST, kapı açma sırasında ST logosunu yere yansıtan lambalar, arka spoyler ve alaşımlı jantlar ile dinamik ve sportif bir dış görünüm elde etmiş.

2020 Yeni Ford Fiesta ST Edition Teknik Özellikleri

İç tasarımda da oldukça radikal geliştirmeler yapılmış. Gösterge paneli çevresinde karbon fiber görünümlü kaplamalar, hava menfezi açıklıkları ve benzersiz kırmızı ışıklı marş düğmesi krom efektli halkalarla kaplanmış. Düz tabanlı direksiyon simidi, vites topuzu ve el freni kaplamasında ise deri özellikler kullanılmış.

Isıtalı ve bel destekli spor koltuklar, ST imzalı paspaslar, ayırt edici mavi dikişli detaylara sahip.

İki yönlü ayarlanabilir sarmal süspansiyonlar, kullanıcıların sürüş dinamiklerine göre özelleşebilme yetkinliğine sahip. Sürüş yüksekliği ön tarafta 15 ve arka tarafta 10mm alçaltılmış. 18 inç alaşımlı jantlar, her biri yaklaşık olarak 2 kilogramlık bir ağırlık azalması sağlamış durumda. Bu da aracın oldukça çevik karakteristiğini destekler nitelikte.

2020 Yeni Ford Fiesta ST Edition İçi

Kaymalı diferansiyel sistemi, ön çekişi iyileştirme ve viraj alma kabiliyetini arttırmaktadır. Tork yönlendirme kontrolü ile ıslak ve kuru yüzeylerde optimum tutuş özellikleri öne çıkıyor.

1.5 litrelik EcoBoost benzinli motor, 6000 d/dk’da 200 PS güç üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza erişim süresi 6.5 saniye olarak ölçülen modelde 290 nm’lik tork değerine ulaşmak mümkün.

Özel stil detayları ile süslenmiş ST Edition modeli İngiltere’de 27.075 sterlin fiyattan satışa sunuluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git