Sürücü Kursları Rehberi

1900 Beygirlik 2020 Pininfarina Battista Özellikleri ile Tanıtıldı

2019 Cenevre otomobil fuarı bugün kapılarını açıyor ve birbirinden özel araba burada yüzünü gösterecek. 2020 Pininfarina Battista da bunlardan birisi olarak öne çıkıyor. Elektrikli olarak üretilmiş dünyanın ilk lüks hiper spor otomobilini gelin yakından tanıyalım.


2020 Pininfarina Battista

İtalyan otomobil tasarımcısı Pininfarina elinden çıkan Pininfarina Battista‘nın hem spor hemde elektrikli kimliği ile Tesla Roadster modelini anımsatıyor. Onun kadar iddialı olan ve Tesla’dan daha lüks olan bu aracın alt yapısı çok özel detaylara sahip.

Karbon fiber monokok şasiye sahip olan Pininfarina Battista son derece akıcı ve sportif tasarımıyla dikkat çekiyor. İtalyan otomobil tasarımının son noktası olan bu araba da 120 kwh batarya bulunuyor. Her teker için birer adet olmak üzere toplamda dört elektrikli motor aynı zamanda dört tekerden çekiş sisteminin kapılarını açıyor.

2020 Pininfarina Battista Teknik Özellikleri

1900 beygir 2300 nm tork güç sunan Pininfarina Battista 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyenin altında tamamlıyor Ayrıca 0-300 km/s hızlanması 12 saniye süren bu elektrikli hiper otomobil güncel formula 1 araçlarından daha hızlı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tabi söz konusu spor otomobil olunca son hızı da merak ediliyor. 350 km/s son sürat bu aracın ne kadar hızlı olduğunu gösteriyor.

2020 Pininfarina Battista Kokpiti

Tabi bu kadar hızlı aracın dizginlenmesi de önemlidir. Önde ve arkada 390 mm’lik 6 pistonlu karbon seramik frenlerle en kısa mesafede durmayı başaran Pininfarina Battista, 450 kilometre menzil sunuyor. Menzil konusunda Tesla Roadster’a (998 km) karşı çok gerilerde kaldığını hatırlatmak lazım.

Genel hatlarıyla 2020 Pininfarina Battista hakkında aktaracaklarım bu kadar. 150 adet sınırlı üretimle 2020’nin ikinci yarısından itibaren teslimatı gerçekleştirilecek aracın fiyatı konusunda henüz bilgi yer almıyor. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git