Oto Kokpit

1850 PS’lik 2020 Bugatti Bolide Concept Tanıtıldı

Bugatti, çok özel bir aracını tanıttı. “2020 Bugatti Bolide Concept” olarak lanse edilen bu konsept otomobilin teknik verileri dudak uçuklatacak cinsten. 1850 PS’lik süper spor otomobili yakından tanıyalım.


2020 Bugatti Bolide Concept

Mavi-Siyah renk üzerine kombinlenen “Bugatti Bolide Concept” modelinin 1 PS güce karşın 0.67 kg ağırlık değeri araç hakkındaki ilk bilgiyi veriyor. Karbondan üretilmiş hafif monokok gövde yapısına sahip olan bu araç, iç yapısında bile karbon fiber yaşam alanı sunuyor.

Aracın koltukları, kapıları ve orta konsolu da bu sisteme dahil edilmiş. Kaplama olarak alcantara kumaş kullanılmış. Ayrıca direksiyon yapısı, kokpiti ve diğer kontrol elemanları yarış aracına en uygun şekilde dizayn edilmiş.

2020 Bugatti Bolide Concept Teknik Özellikleri

2020 Bugatti Bolide Concept modelinde kullanılan motorun detaylarına da bakalım. Araçta 8.0 litre 16 silindirli dört turbo beslemeli motor kullanılmış. 1850 ps 1850 nm tork güç üreten bu hız delisi otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor.

500 km/s maksimum hıza sahip olan 2020 Bugatti Bolide Concept, sadece 1240 kilogram boş ağırlıkla yürüyor. Tabi bu kadar güçlü aracı dizginlemek için Bugatti mühendisleri ön aksta 340 milimetre ve arka aksta 400 milimetrelik fren diskleri kullanılmış.

2020 Bugatti Bolide Concept Kokpiti

Tabi bu araca dair detaylı performans verileri ve fiyat bilgisi sunmak isterdik. Fakat Bugatti Bolide modelinin şimdilik seri üretime geçip geçmeyeceği henüz belli değil. Konu hakkında gelişmeler oldukça güncelleme yapacağız. Sırada foto galeri var.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.