Oto Kokpit

15 Bin TL’ye Kadar Arkadan İtişli Arabalar (2018)

15 Bin TL’ye Kadar Arkadan İtişli Arabalar (2018)

Otomobille eğlenceyi sevenler için arkadan itişli arabalar her zaman alternatif olmuştur. Eğer maddiyat sağlamsa çeşit çeşit seçenekler mevcut. Fakat bütçe kısıtlı olunca her araca güç yetmiyor. Son zamanlarda sıfır otomobil fiyatlarındaki artışla birlikte ikinci elde etkilendi. Fakat yine de 15 bin TL sınırıyla arkadan itişli araçlar mevcut. Hadi listeye geçelim.


Arkadan İtişli Arabalar

BMW
İlk sırada tabi ki Bavyeralı var. Yaşı oldukça yüksek olsa da E30 kasa 3 serisi, 15 bin TL’ye kadar alınabilecek arakadan itişli arabalar arasında duruyor. Ayrıca E34 kasa 5 serisi de alınabilir. Fakat çok iyi kondisyonda bulmanız mümkün değil. Onu da ayrıca belirteyim.

Ford
Ford cephesinde 2.0 litrelik Taunus, Sierra ve Granada modelleri düşünülebilir. Bunların üçü de Türkiye pazarında değeri bilinemeyen araçlardandır. Taunus’un oldukça konforlu sürüşü vardır ama cüssesi de bir o kadar büyüktür. Eğer drift mantığı ile alacaksanız Sierra daha kompaktır.

Mercedes-Benz
Mercedes’te tıpkı BMW gibi eski modellerinin hepsi arkadan itişli olup 190 E, 230 ve 240 serileri düşünülebilir. Fakat en kompakt seçenek 190 E olacaktır.

TOFAŞ
Aslında 15.000 TL’ye kadar alınabilecek en mantıklı arkadan itişli araç Şahin ya da Doğan olabilir. Fakat bariz güvenlik zafiyetinden dolayı TOFAŞ grubuna çoğu kişi yanaşmaya bilir. Yine de kısıtlı bütçeler için şöyle temiz bir Şahin S ya da Doğan SLX düşünülebilir. Hem alırken hemde satarken sizi üzmez.

Başlıca olarak dört markadan tavsiyelerim oldu. Arkadan itişli olan başka araçlarda var. Fakat çoğusu mezarlık durumunda. Mesela Opel Manta ya da Ascona, Volvo 740, VW Beetle gibi araçlarda mevcut. Fakat siz siz olun, iyi durumda olmayan ve Türkiye’de bir elin 5 parmağını geçmeyen araçlardan uzak durun. Bu arada sizlerinde tavsiyeleri olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }