Oto Kokpit

130 BG’lik Hibrit Yeni Toyota Yaris Türkiye’de Satışa Çıkıyor

130 BG’lik Hibrit Yeni Toyota Yaris Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Toyota, tarihindeki en popüler modellerden biri olan Yaris Hybrid’i modernize etmeye hazırlanıyor. Yüksek verimli Yaris Hybrid, performans ve güvenlik alanlarında yapılan iyileştirmeler ile segmentindeki lider konumunu daha da güçlendirecek. Yeni Toyota Yaris Hybrid 130 Türkiye detaylarına yakından bakalım.

Yeni Toyota Yaris Hybrid 130 Türkiye

Toyota, yeni Yaris Hybrid için hibrit motorunu yeniden düzenleyerek, kullanıcılarına daha yüksek performanslı bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Yakıt tasarrufu ve düşük emisyon değerleriyle ön plana çıkan Yeni Yaris hibrit, mevcut “Hybrid 115” modeline ek olarak yeni “Hybrid 130” seçeneği ile sunulacak.

Yeni model “Hybrid 130”, “Hybrid 115” modeline göre %12 daha güçlü bir motor ile 130 HP ve %30 daha yüksek tork ile 185 Nm sunacak. Bu sayede, Yeni Yaris Hybrid 0-100 km/s hızlanmasını sadece 9.2 saniyede tamamlayacak ve 96-116 g/km aralığında düşük CO2 emisyonu ile dikkat çekecek.

Yeni Toyota Yaris Hybrid 130 Türkiye'de Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Yaris Hybrid‘de Toyota, kullanıcılara yeni bir dijital deneyim sunacak. Yeni Toyota Yaris Hibrit donanım paketlerine bağlı olarak 7 inç veya 12.3 inç dijital gösterge panel seçenekleri ve 9 inç – 10.5 inç multimedya ekran seçenekleri yer alacak. Dijital göstergeler, sürücünün tercihlerine göre farklı temalarla kişiselleştirilebilecek.

Yeni Toyota Yaris Hybrid 130

Yeni Yaris’de daha etkin hale getirilen Toyota T-Mate sistemleri görev yapacak. Son teknoloji “Toyota Safety Sense Sürücü Asistanları” ile donatılan Yeni Yaris Hybrid, geliştirilmiş kamera ve radar teknolojileri sayesinde kaza riskini daha iyi algılayabilecek. Yeni Yaris Hybrid, genişletilmiş “Kavşakta Çarpışma Önleyici Sistem” ve araçları, yayaları, bisikletçileri ve motosiklet sürücülerini algılayan “Ön Çarpışma Önleyici Sistem” ile birlikte düşük hızdaki kazaları önlemeye yardımcı olan “Sürüş Asistanı”nı da içerecek. Yeni Yaris Hybrid’de ayrıca, arkadan gelen araçları ve bisikletlileri algılayarak kapı açıldığında meydana gelebilecek kazaları önlemeye yardımcı olacak “Güvenli Çıkış Asistanı” da opsiyonel olarak sunulacak.

Yeni Toyota Yaris Hybrid 130 Kaç Beygir?

Gelişmiş teknolojiye ve güvenlik özelliklerine sahip olan ve yüksek performans sunan “Hybrid 130” motor seçeneği ile Yeni Yaris Hybrid’in, 2024 yılında Türkiye’deki otomobil pazarında yerini alması planlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yaris Hybrid 130, 2024 yılında Türkiye'de satışa sunulacak.

Yeni Toyota Yaris Hybrid 130, 130 beygir 185 nm tork güç üretiyor.

Yeni Yaris Hybrid 130, 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede tamamlıyor.