Oto Kokpit

Yeni Renault Twingo GT Tanıtıldı

3. jenerasyon renault twingo, hızlı versiyonuna kavuştu. A segmentinin sevimli modeli bu sefer karşımıza yeni renault twingo gt olarak çıktı. Aracın detaylarına geçeceğim ama öncesinde geçmişe küçük bir yolculuk yapalım.

Renault twingo, 1992 yılında yollara çıktığı zaman sıra dışı detayları ile ilgimizi çekmişti. İlk serinin 3 kapılı yapısı sportif araçlara gönderme yaparken tamamen açılan tavanı ile o yıllarda büyük sükse yapmıştı. Evet, tasarım olarak o kadar da iyi araç değildi ama açılır tavan ile birçok gencin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Zaten en çok tutulan modeli de twingo 1 kasa olmuştu. 2007 yılında twingo 2 geldi ama ilki kadar rağbet görmedi. Fakat üretimi 7 yıl sürdü ve yerini 3. nesil renault twingo modeline bıraktı. Smart fortwo ve forfour ile aynı temel üzerine şekillendirilen bu otomobil, bir süredir performans serisini bekliyordu. Dün itibariyle isteğine kavuştu. Karşınıza da yeni renault twingo gt.


Yeni Renault Twingo GT Özellikleri

Fransızların son küçük ateşli modeli olan bu otomobil brabus smart fortwo ve forfour ile aynı motora sahip. Zaten ortak platformu kullandığını da belirtmiştim. Fakat renault twingo gt için ince dokunuşlar yapılmış. Evet, güç parametreleri aynı ama performans olarak 3 kapılı Brabus Fortwo modeline göre daha iyi verilere sahip. Forfour modelini işin içine hiç katmıyorum. Çünkü onun 0-100 km/s hızlanması 10.5 saniye olarak açıklanmıştı. Oysa 2016 renault twingo gt, sahip olduğu 0.9 TCe 110 beygir 170 nm tork motoru ile 0-100 km/s hızlanmasını 9.0 saniye de tamamlıyor. Aradaki farkın üzerinde durmama gerek yok sanırım.

Son olarak aracın dış tasarımındaki farklarından bahsedip görselleri ile baş başa bırakmak istiyorum. Yeni renault twingo gt de 17 inç jant yer alıyor.Turuncu rengi ile zaten ilgi çeken bu küçük ateşli hatchback otomobilin gri yarış çizgileri tavanda çift şerit olarak yer alıyor. Aynı zamanda yan taraflarda da vurgulanmış. Bunun yanı sıra arka alandaki tavan üstü spoyler ve çift egzoz çıkışları standart twingo modellerinden ayırıyor. Söz sırası görsellerde…

Yeni Renault Twingo GT Teknik Özellikleri
Motor: 0.9 TCe 3 silindir 110 beygir 170 nm tork (turbo benzinli)
Performans: 0-100 km/s: 9.0 saniye – Maksimum hız: 180 km/s

Brabus 2016 Smart Fortwo Teknik Özellikleri
Motor: 0.9 lt 3 silindir 109 beygir 170 nm tork (turbo benzinli)
Performans: 0-100 km/s: 9.5 saniye – Maksimum hız: 165 km/s

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }