Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Porsche Macan Turbo Performance Teknik Özellikleri

Porsche, kompakt suv sınıfındaki en güçlü kozunu ileri sürdü. Karşınızda Yeni Porsche Macan Turbo Performance. Spor otomobillere nal toplatacak kadar güçlü ve yaşam alanıyla da bir o kadar lüks yapıya sahip olan bu aracı yakından tanımaya ne dersiniz?


Yeni Porsche Macan Turbo Performance

Alman firmanın 2014 yılında duyurduğu Porsche Macan, kompakt lüks suv sınıfına yepyeni bir soluk getirmişti. Tasarımı ile abisi Cayenne’e çok benzeyen Macan, kullandığı güçlü motorlar ve Porsche’nin sağlam geçmişi ile kısa sürede sınıfında öne çıkan modellerden birisi oldu. Alman üretici şimdi de bu özel SUV modelinin en güçlü versiyonunu bizlerle buluşturdu. Buyurun tüm detayları ile Yeni Porsche Macan Turbo Performance modelini tanıyalım.

Daha güçlü daha hızlı
Porsche macan turbo performance üzerinde yapılan çalışmaların en ilgi çekici kısmı ile başlayayım. Bu aracın kaputu altında Macan Turb’dan hatırladığımız çift turbo beslemeli 3.6 litrelik V6 ünite var. +40 beygir ve 50 nm tork daha fazla güç üreten araç 440 beygir 600 nm tork sayesinde 0-100 aralığını 4.4 saniyede tamamlayabiliyor. Bu süreyi rakamsal olarak ifade ettiğim için pek ilgi çekmemiş olabilir. Şu anekdot ilginizi çekebilir. Bu araç Range Rover Sport SVR‘dan 0.3 saniye daha iyi ve maksimum hızı da 12 km/s daha hızlı.

Hız konusunda gayet iddialı olan Porsche macan turbo performance için porsche aktif süspansiyon yönetimi adlı sistem sunuluyor. Bu sayede aracın gövdesi 15 mm kadar alçaltılıp rüzgar ile teması daha da düşürülüyor. E bu da yoldaki tutuş performansını ve hızını artırıyor. Buna ek olarak önlerdeki 390 mm fren disklerinin aracı dizginlemesini de fren performansına ekleyeyim. Şanzımanı merak edenler için şu detayı vereyim. 7 ileri PDF şanzıman bu araçta da kullanılmış. Fakat son ayarlamalar yine daha seri ve canlı sürüş için elden geçirilmiş.

Genel hatlarıyla Macan Turbo Performance hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Son derece heyecan verici bir otomobil. Bir o kadar da hızlı ve kağıt üzerinde bile korkulası SUV.

Hadi görsellere geçelim.

Yeni Porsche Macan Turbo Performance Teknik Özellikleri
Motor: 3.6 litre V6 440 beygir 600 nm tork (turbo benzinli)
Şanzıman: 7 ileri PDK
Performans: 0-100 km/s: 4.4 saniye – Maksimum hız: 272 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 12.3 / 7.7 / 9.4 / 217 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4999 mm / 1609 mm / 1923 mm
Bagaj Hacmi: 500 lt
Yakıt Tankı: 75 lt
Boş Ağırlık: 1925 kg

23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 3.425 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git