Oto Kokpit

Yeni Porsche Cayenne Coupe Geliyor

Premium Coupe SUV sınıfa yepyeni bir oyuncu geliyor. Yeni Porsche Cayenne Coupe artık resmileşti. Casus kameralara yakalanan ve geliştirmeleri devam eden bu araç, sınıfında efsaneleşmiş bmw x6’nın tahtını sallamaya geliyor.


Yeni Porsche Cayenne

2002 yılında lüks SUV sınıfa giriş yapan Porsche, sınıfındaki rakiplerin dizlerini titretmişti. Çıktığı ilk yolda büyük ilgi gören araç, ciddi müşteri kitlesine ulaştı. Hatta sınıfında premium çıtayı yukarı çıkardı. Porsche’nin yıllar yılı bilindik sportif yüzünü Cayenne modelinde ilk nesilden itibaren başarılı şekilde aktaran Alman üretici, 92A kodlu ikinci jenerasyon ile belirli kullanıcı kitlesinin daha çok ilgisini çekti. Tabi bu arada kompakt SUV modeli olan Macan’ı da 2014 yılında kullanıcı ile buluşturmayı ihmal etmedi. Bu adım bize tek şeyin sinyalini verdi. O da artık Porsche firmasının SUV sınıfına farklı modelle saldırmaya devam edecek olmasıydı. Şimdi de sizlere Porsche Cayenne Coupe modelinin müjdesini veriyorum. BMW x6, mercedes gle coupe ve ilerleyen yıllarda yollara çıkması beklenen audi q8 ile ortak platformu paylaşacak olan bu araç casus kameralara yakalandı.

Porsche Cayenne Coupe için kollayını sıvayan Alman üretici, bu modelinde yeni nesil V6 ve V8 motor kullanması bekleniyor. Tasarım açısından Cayenne modeline nazaran pek uzak bırakmayacağını ve panamera’nın yüksek modeli algısını oluşturacak bir SUV ile karşımıza çıkacak. Şimdilik fazla bilgi aktarılmadığı için kısa tutuyorum. Aracın yollara çıkışı için takvimde 2017 yılı gösteriliyor. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]