Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Mercedes C 350-e Geyik Testinde Çuvalladı

Yeni Mercedes C 350-e Geyik Testinde Çuvalladı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

yeni-mercedes-c-350-e-geyik-testi
Otomobiller üzerine yapılan güvenlik testleri arasında en çok ilgimi çeken geyik testi olmuştur. Ne araçlar rezil oldu da derdini kimseye anlatamadı. Bu kervana hiç istemediğim araçlardan birisi girdi. Yeni mercedes c serisi geyik testinde maalesef çuvalladı. Burada ince bir çizgi çekiyorum. Çünkü birazdan izleyeceğiniz videodan sonra yeni nesil c serisi için önümüzdeki aylarda hatta yıllarda olumsuz yorumların kapısı açılacak. O yüzden ben şimdiden konuyu biraz detaylandırayım. Fakat yazacaklarımı aracın taraftarlığı gözüyle değil de daha mantıklı şekilde değerlendirirseniz mutlu olurum.

Video da mercedes c350-e yani hibrit motorlu aracın geyik testi gerçekleştiriliyor. İlk olarak 72 km/s hızla deneniyor, sonuç GEÇERSİZ. İkincisi 67 km/s hızla GEÇERSİZ. Üçüncü kez kukaların arasına bu sefer 66 km/s hızla yönelen mercedes c350 e yine GEÇERSİZ sonuçla ayrılıyor. Son kez 64 km/s hızda geçerli geçiş yapabiliyor. Ama ne nafile ki beni bile hayal kırıklığına uğrattı.

Peki bunun altında yatan en büyük etken aracın gerçekten de kötü yol tutuşa sahip olması mı? Bence değil. Evet, bir mercedes fanlarından biriyim ama bu araç motor hacmi 2.0 litre olmasına rağmen serinin en güçlülerinden birisi olan mercedes-amg c63 s modelinden bile daha ağır kasaya sahip. Şimdi şunu diyebiliriz ki en büyük dezavantaj ağırlığa bağlı olarak son derece dezavantaj oluşturan ağır bataryanın varlığı olabilir. Demem o ki, burada c serisinin suçu olmadığı ama hibrit modelin yol tutuş konusunda ciddi sorun yaşadığıdır. Sanırım o batarya arka kısımda ciddi sorunlar açacak gibi.

mercedes c350 e geyik testi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.