Oto Kokpit

Yeni Kasa Audi Q7’de 23 Hoparlörlü 3D Ses Sistemi Kullanılacak

Yeni Kasa Audi Q7’de 23 Hoparlörlü 3D Ses Sistemi Kullanılacak

yeni-kasa-audi-q7-3d-ses sistemi
Suv dünyasının merakla beklediği yeni kasa audi q7 yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Araçla ilgili daha önce 2016 yeni audi q7 başlığı altında sizlere bilgilendirme yapmıştım. Şüphesiz bu araç 2015 yılında en çok konuşulacaklar arasında yer alacak. Her geçen gün bir başka detayı ile karşımıza çıkan yeni q7, bu sefer de ses sistemi üzerine şekillenen detayı ile karşımızda.

Yeni kasa audi q7‘nin lüks suv dünyasında yer alan en özel araçlardan birisi olması hasebiyle araçtaki malzeme, işçilik ve teknolojik detaylar büyük önem arz ediyor. Dolayısıyla aracın müzik sistemindeki akustik de bir başka olmalı. Bu yüzden alman mühendisler 11 kanallı amfinin alt yapıda yer alacağı 23 hoparlörlü bu ses sistemi, araç içerisinde 3D ses dağılımını oluşturacak. Böylesine iddialı ses sisteminin alt yapısında bose ve bang & olufsen firmaları çalışacak. Bize vay vay vay demek düşüyor. Böylesine lüks suv içerisinde ne müzikler dinlendirdi.

Bu arada konusu açılmışken audi firması bu konuda tekelleşeceğini düşünmeyin. Çünkü yeni kasa volvo xc90‘da kullanılan ses sisteminin de çok iddialı olduğu söyleniyor. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Yeni nesil audi q7 detaylanıyor ve detaylandıkça da sizlere aktarmaya devam edeceğim.

yeni-kasa-audi-q7-3d-ses sistemi-2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]