Yeni Honda Civic FC5, Göçük Sorunu ile Başı Belada

otokokpit instagram

Honda’nın 10. nesil Civic modeli sektöre iddialı giriş yapmıştı. Özellikle küçük hacimli turbo beslemeli motorlarıyla ilgi çekti. Tabi bu satışlara da yansıdı. Fakat Honda Civic FC5 şuan bambaşka bir olayla gündemde. C sütununda göçük sorunu ile kullanıcılarını üzen araçla ilgili tarafımıza birçok bildiri geldi. Fakat Honda Türkiye tarafından soruna karşı kapsamlı çözüm getirilmemiş. Üstelik bunun kullanıcı hatası olduğunu belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde facebook sayfamızda göçük sorunlu FC5’lerin fotoğraflarını paylaşıp takipçilerimizin de düşüncelerini aldım. Akabinde daha fazla fotoğraf ve bilgi elime ulaştı. Buyurun detaylara geçip konuyu daha derine inerek konuşalım.

Yeni Honda Civic FC5

Öncelikle Honda Türkiye’ye ya da bir markaya karşı art niyetim olduğu için değil ya da çok yakınımın FC5 civic aracı olduğu ve onun sesini duyurmak adına art niyetli paylaşım içinde değilim. Konuyu açma sebebim ortada onlarca mağdur insanın olması ve buna karşılık otomobil dünyasında saygı kazanmış markanın kayıtsız kalmasıdır. Şimdi geçelim konumuza…

Civic FC5 Göçük Sorunu

Nedir Bu Honda Civic FC5 Göçük Sorunu?
Olayın aslı şu: Siz bayiden gidip sıfır kilometre Yeni Honda Civic alıyorsunuz ve aradan kısa süre geçmeden C sütununda göçme oluyor. Kendi kendime mi? Evet, bu anlattığım kendinden gerçekleşiyor. Bu sorundan dolayı yetkililerle görüşüyorsunuz ve onlarda sizden kaynaklı olduğunu söylüyor. Bu çok ama çok can sıkıcı bir durum. Türkiye’de FC5 sahipleri bir araya toplanıp seslerini duyurmaya çalışıyor ama Honda Türkiye sessiz kalıyor. Onlardan gelen yorumları okudum. Bilir kişi değilim ama bu araçlardaki göçük sorunu kullanıcı kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Hadi birinde ikisinde olsun, hepsi mi araçlarına zarar veriyor? Bu akla yatkın değil. FC5 kasa Civic’lerin aşağıdaki fotoğraflarda belirtilen yerlerde oluşan sorunlar fabrikasyon hata olduğu bariz şekilde görülüyor. Kaportacı işiyle uğraşan bazı tanıdıklarıma sorunun sebebini sordum. Belirtilen alandaki göçüğün sacın ince olmasından dolayı ani salınım ve esnemelerden dolayı kaynaklanacağını söylediler. Göçükler çekme yapılarak düzeltilebiliyor ama o bölge zayıf kaldığı için tekrarlayabilme ihtimali de yüksek olduğunu da belirttiler. Kısaca neresinden tutsak kullanıcıyı üzecek bir durum.

Honda Civic FC5 Göçük Sorunu

Otomobil üretmek maliyet ve büyük tecrübe ister. Hatasız marka olmaz ve illa ki bu süreçte sorun yaşanabilir. Fakat bir markayı kullanıcı gözünde değerli kılan satış sonrası verdiği destek, kısaca müşteri memnuniyetidir. Sevgili Türkiye Honda, kullanıcılarını üzen bu soruna köklü ve Honda efsanesine yakışır şekilde çözüm bulmanı otokokpit.com ekibi olarak ümit ediyoruz. Bu arada sorunla ilgili daha fazla bilgiyi buradaki facebook grubundan edinebilirsiniz: facebook.com/groups/811116725693429/

Etiketler:

Yeni Honda Civic FC5, Göçük Sorunu ile Başı Belada Konusuna 47 Yorum Yapıldı
 1. Cagri dedi ki:

  Bendede var ayni sekilde sıkıntılı ticari olarak kullanıyoruz ama bu sorununda giderilmesini arz ediyoruz

 2. cacar dedi ki:

  bu ülkede honda böyle hatalı üretim araçlarını 100 bin tl ye sattığı ve türk insanı aldığı sürece birşey değişmez.elinden gelse 0,10 saç ile araba üretip, kullanıcı 100 km yi geçtiği için kullanıcı hatası diyecekler.

 3. cacar dedi ki:

  valla hondanın bu duruma duyarsız kalmasına anlam veremedim.
  dünya markası ve bariz bir şekilde fabrikasyon hatası olduğu belli.
  hondanın dönüş yapmaması marka açısından kötü bir durum.ne olacak anadolu grup NASIL OLSA ALIYORLAR mantığında devam edeceği için olan yine tüketiciye olacak.yazık.

 4. murat dedi ki:

  HONDA HATANI DÜZELT BAHANE DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRET!
  MARKANIN REFERANSI BİZLERİZ!
  ÇEKİMLERİMİZDE VE SOKAKTA BİZE BU ARABA NASIL
  BENDE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
  DİYE SORAN İNSANLARA NE CEVAP VERELİM!
  HONDA KENDİNİ BİTİRME!
  BİZLERİ DE MAĞDUR ETME!

 5. orhan dedi ki:

  Devamı-Benim 2012 model CIVIC de fabrikada imalat sırasında silikonlama unutulmuş.Arabanın içi yağıştan sonra su doluyordu.Serviste konu halledildi ama çok üzülmüştüm.Fabrikaya defalarca yazmama rağmen bir özür gelmemişti.Onu hatırladım.

 6. orhan dedi ki:

  2012 model CIVIC sahibi ve uzun zamandan beri HONDA kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki mağdur arkadaşlar HONDA-TÜRKİYE ile hiç uğraşmasınlar.Çok duyarsızdır.Doğrudan JAPONYA’ya yazsınlar ama İngilizce ama Türkçe.En kısa sürede buradaki ilgililerden olumlu bir cevap çıkacağına eminim.

 7. murat dedi ki:

  ilana koydum normalde 1 günde satılırdı arayan yok :((

  1. Ahmet dedi ki:

   Normalde 1 günde satılırdı ha. Araba deli gibi satıyor. Güya piyasasını düşürmek amaçlı karalama yapıyorsunuz. Yanlış yapıyorsunuz.

 8. Ali kuru dedi ki:

  Arkadaşlar sahipsiz degiliz herkes cimere yazsın reisimiz bu işe el atsın. Atmazsa bunlar bizi muhatap almayacak

 9. İbrahim Metin Özkan dedi ki:

  Aralık 2016 fabrika çıkışlı aracımda da aynı sorunlar mevcut.Honda yetkililerinden mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz.Duyarlılığınız içinde sizlere minnettarız.Saygılar.

 10. hakan dedi ki:

  Adamların kendilerini savunacak başka durumları yok en basit olanı kullanıcıya yüklemeleri honda tr araçlarda oluşan her arızaya kullanıcı hatası diyorlar 2012 model civic aracım vardı sıfır aldım bir sene sonra sağ arka teker forya bilyası dağıldı serviste bana verdikleri cevap kullanıcı hatası bu kadar kraktersizlik olmaz adamlar resmen dolandırıcı olmuşlar hondanın servisleri kadar lanet bir servis görmedim resmen insanları oyyuncak oynar gibi oynuyorlar dalga geciyorlar bu zihniyet değişmeli hem servislerde hem showrumlarda.

Sayfa başına git
kütahya evde masaj mersin evde masaj diyarbakır evde masaj sakarya evde masaj muğla evde masaj