Yeni Ferrari LaFerrari Aperta Tanıtıldı

Yeni Ferrari LaFerrari Aperta Tanıtıldı

İtalyan devi Ferrari’nin 3 yıl önce hibrid süper spor otomobil dünyasında yollarla buluşturduğu eşsiz güzellikteki Laferrari modeli bu sefer üstü açarak yollara çıkıyor. Üretimi sınırlı tutulan ve 2015 yıllında artık bandlarda yer almayan LaFerrari şimdi de spider kasası ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.


Yeni Ferrari LaFerrari Aperta Teknik Özellikleri

Yeni Ferrari LaFerrari Aperta modelinde yine 6.3 litrelik V12 benzinli motor ve buna ek olarak elektrikli ünite yer alacak. Ayrıca Formula 1 teknolojisinden alınan KERS sistemi de bu otomobilde sunulacka. 7 ileri yarı otomatik şanzımanla gelecek olan otomobil de 800 beygirlik benzinli ve 120 kw (163 beygir) elektrikli motorun birleşimi ile ortaya çıkan 963 beygirlik güce sahip olacak.

19 inç jant ile gelecek olan Ferrari LaFerrari Aperta için karbon fiber hard top kullanıldığını belirten yetkiler, aracın lansmanını için 2016 paris otomobil fuarını bekleyecek. Buradaki etkinlikte sınırlı üretimle kullanıcıya sunulacak olan aracın birçok detayına ulaşabileceğiz. Şimdilik paylaşacağım bilgiler bu kadar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.