Sürücü Kursları Rehberi

Yeni DS 8 Geliyor

Fransızların yeni amiral gemisi geliyor. Yeni DS 8 için ilk görseller sızdırıldı. Peugeot 508 L ile büyük benzerlik gösteren bu araç PSA grubunun lüks fastback modeli olarak yollara çıkacak. İşte detaylar…


Yeni DS 8

DS markası Citroen’den isim olarak ayırılıp PSA grubunda ayrı üretici olarak faaliyet göstermeye başladıktan sonra çizgiyi lüks sınıfa yönlendirmişti. Bu kapsamda DS’in lüks sedan sınıfa araç üreteceğini de biliyorduk. E segmenti sedan dünyasına DS 8 ile giriş yapacak bu markanın PSA ailesindeki yeni 508 gibi fastback yapısıyla gelmesi bekleniyor.

Yeni DS 8 Ne Zaman Çıkacak?

Görsellere baktığımızda DS 8; full led farları, büyük ızgarası, çift çıkışlı egzozları ve oldukça sportif hatlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yaşam alanında ise Peugeot 508’den daha iddialı ve gösterişli ögelerin yer alacağını tahmin ediyorum. Bunu, önceki DS modellerinden yola çıkarak söyleyebiliriz.

2020 yılından itibaren Avrupa pazarında satışa sunulması beklenen DS 8‘in hakkında daha fazla bilgi olmadığı için bilgi aktaramıyorum. Gelişmeler olduğu taktirde her zaman olduğu gibi otokokpit.com’da yer alacaktır.

Etiketler:

Yeni DS 8 Geliyor Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. İsa dedi ki:

    Sen bume ds demişsin ama. Bu bildiğin audi

    1. HCB dedi ki:

      Evet, Audi’yi de andırıyor

Sayfa başına git