Sürücü Kursları Rehberi

2016 Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

BMW, gelişen otomotiv sektöründe yıllardır süregelen alışkanlığını değiştirip yeni segmentlere açılmaya başlayalı çok zaman olmadı. Bu kapsamda alt sınıflara da yatırım yapan firma MPV ve kompakt SUV modelleri üretmeye özen gösteriyor. Bu kapsamda 2014 yılında ilk önden çekişli modeli olan Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer ile karşımıza çıktı. Kullandığı motor seçenekleri, marka bünyesinde geliştirilen konfor ve güvenlik teknolojileri  ile MPV sınıfına biraz pahalı ama lüks otomobil sunan BMW, bu sınıfta en ciddi rakibi olarak Mercedes B Serisini karşısına aldı. Büyük risk alarak bu sınıfa giren Alman firma, bu otomobiliyle 3 serisi ya da 5 serisi kadar satamamış olsa da sınıfının en iyilerinden birisi olan araba üretmiş oldu. BMW’nin aileler için üretmiş olduğu 2 Serisi Active Tourer adlı üyesini Türkiye donanım özellikleri ve kullandığı motor seçenekleri ile inceleyelim.

2016 Yeni BMW 216d Active Tourer Fiyatı

Yeni bmw 2 serisi active tourer için Türkiye paketinde sunulan ilk donanım seçeneği Advantage oluyor. En baz versiyon olmasına karşın spor deri direksiyon simidi, çift bölgeli otomatik klima, görsel park desteği özellikleri yer alıyor. Aracın genel donanımlarından bahsedeceğim için öncelikle paketleri aktarmaya devam edelim. İkinci donanım paketi Luxury Line oluyor. BMW bu versiyonda kalite algısını daha üste geçip hem iç mekânda hem de dışarıdan bakınca premium tarz sunmak istemiş. Özellikle ışık paketi ile hem içerde hem de dışarıda göz alıcı 2 serisi active tourer modeli izlenimi veriliyor.

Active Tourer modelini sportif yaşamak isteyenler için Sport Line donanımı öne çıkıyor. İlk bakışta dikkatleri üzerine çekecek hatlara sahip bu versiyonda sunulan jant seçenekleri, tampon yapısı ve renk seçenekleri aracı öne çıkarıyor.

Her BMW modelinin vazgeçilmezi M Sport paket Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer içinde olmazsa olmazlar arasına konmuş. Müşteri tercihini bu donanım versiyonundan yana yapıp sahip olduğu bmw aile otomobiline çok daha fazla sportif karakter katabiliyor.

2016 Yeni BMW 218i Active Tourer Fiyatı

Tabi bu donanım paketleri genel isimleri olarak belirttik. Detaylarına indiğimizde yeni bmw 2 serisi active tourer özellikleri arasında; ısıtmalı ön koltuk, elektrikli bel destekli ve hafızalı koltuklar, katlanabilen arka masalar, ısıtmalı direksiyon, otomatik açılabilen arka bagaj kapağı, navigasyon sistemi, harman-kardon ses sistemi, elektrikli panoramik sunroof, ön ve arka park sensörü, elektrikli katlanabilir yan aynalar, geri görüş kamerası, otomatik park pilotu gibi donanım yer alıyor. Tabi her biri standart olarak sunulmuyor. Aralarında opsiyon olarak alınan özellikler de var.

Gelelim Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer Teknik Özelliklerine.

Ülkemize BMW 218i Active Tourer ve BMW 216d Active Tourer olmak üzere birer benzinli ve dizel ünitelerle gelen araç, 51 litre yakıt tankına ve 515 litre yükleme kapasitesine sahip. Motor seçenekleri arasında 218i Active Tourer modeline bakacak olursak, bu versiyonda 1.5 litrelik 3 silindirlli turbo benzinli ünite görev yapıyor. 136 ps 220 nm tork güç sunan motor, 1445 kilogram ağırlığındaki bu aracı 0’dan 100 km/s hıza 9.2 saniyede çıkarıyor ve maksimum 205 km/s hıza ulaştırıyor. 16 inç jantlar üzerinden verilen bu değerler arasında ortalama tüketimde 5.2 litre olarak açıklanmış.

Dizelden vazgeçmem diyenler için ülkemizde BMW 216d Active Tourer modeli sunuluyor. 1.5 litrelik 3 silindirli turbo dizel motora sahip olan araç 116 ps 270 nm tork güç üretiyor. Türkiye standartları için gayet ideal olan bu versiyon,  16 inç jantlar baz alındığında ortalama 4.0 litre yakıt tüketiyor. Buna karşın 1470 kilogram ağırlığı dahilinde 0-100 km/s hızlanmasını 10.6 saniyede tamamlarken 194 km/s hıza ulaşabiliyor. Sahip motor ve ağırlıkları göz önüne alacak olursak gayet ideal veriler olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada her iki versiyonda 8 ileri steptronic adlı otomatik şanzıman sunuluyor.

Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer Türkiye Fiyatı

2016 Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer Türkiye Fiyatı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git