Sürücü Kursları Rehberi

Wimmer’dan 414 Beygirlik VW Polo R WRC

Standart otomobiller güçlenmeye devam ediyor. Bu sefer Volkswagen Polo GTI sınırlarının ötesine kavuşturulmuş. Alman tuner Wimmer Rennsporttechnik Solingen elinden çıkan bu proje de Polo R WRC dönüşümü hedeflenmiş ve hem görsel hemde güç anlamında gerçekleştirilmiş. Gelin bu aracı yakından tanıyalım.


Wimmer Volkswagen Polo R WRC

Volkswagen Polo GTI, beşinci nesliyle 1.4 TSI motorla ülkemizde satışa sunulmuştu. Daha sonra makyaj gördü ve 2.0 litrelik motora kavuştu. Fakat o ünite Türkiye pazarına girmedi. Söz konusu ünite 200 ps 197 beygir 320 nm tork güç sunuyordu.

Wimmer ise bu araca stage 4 uygulaması yapmış. 420 ps 414 beygir 651 nm tork güce ulaşan VW Polo GTI 280 km/s son hıza çıkabiliyor. Bu gücü elde etmek için daha güçlü turbo, daha iyi hava akışı için KN hava filtre kiti, 6 barlık yakıt pompası, ara soğutucu takviyesi, Y pipe, spor egzoz sistemi ve yazılımsal güncelleme ile tamamlamış.

Volkswagen Polo GTI Modifiye

10.200 euroluk değerindeki yukarıdaki listeye ek olarak 1699 euro değerinde KW coilover süspansiyon sistemi, 215/35 lastikle gelen 2200 euroluk 18 inçlik BBS jantlar de eklenmiş. Bunların yanı sıra Polo R WRC kimliğini kazanması için body kit uygulanmış. Ayrıca mat kaplama uygulanan aracın gücünü ortaya çıkacak desenler kullanılmış.

Tüm bu işlemler sonrasında Wimmer Polo R WRC ortaya çıkmış. Oldukça güçlü hale gelen araç için esasında bu değerler çokta abartılacak güç değil. Aynı değerleri 1.4 TSI motorda alan birçok araç oldu. Fakat Wimmer bu işi aracın sağlıklı şekilde ve stabil yürümesi için en mantıklı noktada bırakmış. Yoksa iki litrelik motorun önü oldukça açık ve çok üst güçler ciddi paralar harcanarak alınabilir. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git