Wimmer Tuning Mercedes-AMG C63s Estate

jantilmen

Modifiye kategorimizde daha önce adını duymadığımız bir markanın çalışmasına yer veriyoruz. Almanya merkezli çalışan Wimmer Tuning, son çalışması Mercedes-AMG C63s Estate ile dikkatimizi çekti. Bizde yaptığı aracı kaleme alalım dedik. Aracın hem görünümünde değişim hemde gücünde artış olan bu çalışmanın detaylarını öğrenelim.

Wimmer Mercedes-AMG C63s Estate

Mercedes-AMG C63s Estate, fabrikasyon haliyle 19 inçlik AMG jantlar, 4.0 litrelik V8 510 ps 700 nm tork güç üreten turbo benzinli motorla geliyor. Wimmer Tuning, standart haliyle bile can alıcı detaylara sahip olan bu aracın ilk olarak dışını mat yeşil kaplamayla AMG GT-R modeline göz kırpan görünüşe getirmiş. Yetmemiş 20 inçlik BBS jantlar kullanmış. Bu jantlara önde 245/30-20, arkada ise 265/20-30 ebatlı lastikler eşlik etmiş. Tabi uygulamalar burada bitmemiş. Wimmer Mercedes-AMG C63s Estate üzerinde KW coilover süspansiyon kiti de bulunuyor. Bu değişimlerden sonra araç standartların ötesine geçmiş.

Mercedes-AMG C63s Estate Modifiye

Gelelim motorun altındaki yaşananlara. Söz konusu araç 510 ğs 700 nm tork güce sahip olduğunu daha önce belirtmiştim. Wimmer Tuning, açıklamasını yapmadığı motor geliştirmeleri sonucunda 801 ps 789 beygir 900 nm tork güç almış. Çok ciddi artış olmuş. Düşünsenize altınızda 800 beygir civarında güç üreten station wagon var ve alt yapısı tamamen AMG mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilmiş. Eminim kullanması çok ama çok keyiflidir. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git