Sürücü Kursları Rehberi

Wald International Yeni Suzuki Jimny Modifiye Çalışması

Mini SUV sınıfına farklı soluk getiren yeni nesil Suzuki Jimny bu aralar AEB yani otonom fren sistemi ile başı dertte olsa da retro tasarımı ile çok dikkat çekti. Biraz Mercedes G serisi, biraz da Land Rover Defender kimliğinde ilerleyen araçtaki potansiyeli gören Wald International, araç üzerinde kayda değer modifiye çalışması yaptı. Tepeden tırnağa aracı giydiren firma, Mercedes G Serisi 4×42 modeline atıfta bulunmuş. İşte detaylar…


Wald International Yeni Suzuki Jimny

Yeni Suzuki Jimny, ülkemizde de satışa sunuldu. Lada Niva gibi eski SUV tarzını yansıtıp diğer SUV modellerine göre daha uygun fiyatlanan bu aracın donanımsal olarak Lada’dan daha üstün ve teknolojik olduğunu hepimiz biliyoruz. Fiyatı uygun olunca böylesine iddialı tasarımlı aracın sıra dışı görüntüye kavuşturulması da ilgi çekici oluyor.

Japon Tuner Wald International, heyecan uyandıracak kadar başarılı modifiye çalışması ile yeni Suzuki Jimny modelini hak ettiği görünüme kavuşturmuş.

Peki neler yapılmış?
Bir kere araç yükseltilmiş ve arazi lastikleri takılarak daha ciddi durması sağlanmış. Araziyi ezip geçecek kadar teknik yapısının yanı sıra ön ızgara, ön tampon, ön kaput, genişletilmiş çamurluklar, led tepe lambası, siyah yan aynalar, tavan üstü spoyler, yeni arka tampon gibi eklentilerle Mercedes G 4×42 modelinin daha uygun fiyatlı kardeşi denilecek yapıda araç hazırlanmış.

Sonuç olarak araca uygulanan parçalar oldukça başarılı duruyor. Eğer stock Jimny modelini ele alıp Wald International elinden çıkan Jimny’yi kıyaslayacak olursanız aradaki farkı daha iyi anlayacaksınız. Body kit için henüz fiyat belli değil. Fakat kur farkı ile astarı yüzünü geçeceği için ülkemizdeki fiberciler de benzeri işlemler uygulanabilir. Umarım yeni Jimny sahiplerine bu çalışma fikir verir.

Yeni Suzuki Jimny Modifiye

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git