Sürücü Kursları Rehberi

VTi Ruhu Geri Dönüyor: Yeni Honda Civic Type R Sedan Geliyor

Japon severler, merakla beklediğiniz yeni nesil civic type-r sedan ayak seslerini yükselterek geliyor. Daha önce bu araç hakkında yine bilgilendirme yapmıştım. Yeni casus fotoğrafları geldi. Teknik verileri üzerine de tahmini değerler geliyor. İşte detaylar…


2017 Yeni Honda Civic Type R Sedan

10. nesil honda civic sedan‘ın gelmesi ve güncel type-r’ında üretilmesi, Honda’nın artık turbo benzinli ünitelere geçişi ile yepyeni modellerin de yola çıkması için gözleri Japon üreticiye çevirdi. Bir zamanlar yollarda kök söktüren hala da gördüğümüz honda civic vti sedan modelinin günümüzdeki yüzü olacak bu araç, her ne kadar type-r serisinde üretilmiş olsa da Türkiye’ye Honda’nın sedan kasa spor otomobili VTi sedan modelinden sonra gelmedi. Bu yüzden yeni honda civic type-r sedan ülkemiz için öneli olduğunu belirteyim.

Önden çekişli olarak üretilen yeni type-r sedan için yine 2.0 litrelik turbo benzinli 4 silindirli motor kullanılacak. Bu sefer 340 ps 450 nm tork güç sunması bekleniyor. 6 ileri düz vites ile kullanıcıyla buluşacak olan bu araç, Japonların ilerleyen yıllarda spor sedan sınıfa sunacağı en özel modellerden birisi olacak.

Peki yeni honda civic type r sedan ne zaman çıkacak?
Yollara çıktığı zaman çok can yakacak olan bu otomobil için şuan test sürüşlerini gerçekleştiren Honda, lansman için önümüzdeki sene Eylül ayını beklediği söyleniyor. Yani henüz net bilgi yok ama önümüzdeki aylarda daha doğru tarih açıklanacaktır. Tahminimce 2017 paris auto show da yeni type-r sedan tanıtılacaktır. Şimdilik bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git