Oto Kokpit

Volkswagen Golf 8 Modifiye Kiti Tavsiyeleri

Volkswagen Golf 8 Modifiye Kiti Tavsiyeleri

Volkswagen Golf 8 sahipleri için Modifiye köşemizi yeniden hayata geçirdik. Araç kişiselleştirmenin zirveye çıktığı günümüzde Golf 8 için yeni jant seçeneği önerileri, chip tuning ile motor güçlendirme ve spor yaylarla yol tutuşunu iyileştirme konularını ele alacağız.

Volkswagen Golf 8 Dış Modifikasyon

Volkswagen Golf 8 Dış Modifikasyon

Volkswagen Golf 8 için dış modifiye seçeneklerinde akla ilk gelen işlemlerden birisi jant diğeri de body kit oluyor. VAG grubu modifiye konusunda önü çok açık olduğu için sekizinci nesil Golf modeli de bundan fazlasıyla istifade edebiliyor. Golf 8 için dış değişim yapmak istiyorsanız body kit olarak GTi ya da R modelinin body kitini alabilirsiniz. Şuan ortalama 15-20 bin TL bandında satılıyor. Fakat Golf 8 GTi ya da Golf 8 R sahibiyseniz veya Golf 8 modeline farklı uygulama yapma düşünceniz varsa Oettinger firmasının bu araca özel olarak ürettiği spoiler ile başlayabilirsiniz. Oettinger, 2023 yılı ilk çeyreğinde Golf 8 R için ürettiği komple body kitte mevcut. Ön ve arka tampon eki, yan etekler, spoiler ve birkaç ek parçadan oluşan aerodinamik kitte satışa çıkacak. Biraz daha bekleyip ondan alabilirsiniz.

Volkswagen Golf 8 Oettinger Body Kit

VW Golf 8 için kaliteli body kit üreten firmalardan birisi olan ABT Tuning henüz bu araca özel iddialı bir kit hazırlamadı. Fakat bunun yerine jant modelleri sunuyor. Golf 8 için 18 inçlik 45 ofsetli ER-C18 ve 19 inçlik ER-C19, 20 inçlik 40 ofsetli FR20 ve 20 inçlik 45 ofsetli SPORT GR20 modellerini düşünebilirsiniz. Bu jantlar 2000 euro’dan başlayıp 3300 euro’ya kadar çıkıyor. Tabi bunlar dört jant için geçerli olan Avrupa fiyat listesidir. Türkiye şartlarında 50 bin TL’nin üstünde bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Volkswagen Golf 8 Jant Önerileri

Volkswagen Golf 8 İç Modifikasyon

Eğer alt pakette Golf 8 sahibiyseniz iç modifiye olarak R-Line paketle gelen iç trimleri, direksiyon simidi gibi ekleri uygulatabilirsiniz. GTi ya da R modeline ait trimler, paspaslar, direksiyon simidi, vites topuzu ve diğer eklenebilir parçalarda standart Golf 8 modeline uygulanabilir. Bunun yanı sıra gizli özellikler de açılabiliyor.

Volkswagen Golf 8 İç Modifikasyon

Golf 8 Gizli Özellikleri İle Açılan Donanımlar Şunlardır:

Ambiyans aydınlatma için yeni renk seçenekleri ve soft açılıp kapanma,
Hayalet ekranda kadranı 280, 300 ya da 320 km/h olarak güncelleme,
Laptimer ekleme,
Navigasyonlu aracınıza pusula eklenmesi,
Kadran kısmına; şanzıman sıcaklık göstergesi, Off-Road göstergesi, güç ve tork ölçer, ek yakıt göstergesi, GTI Logosu gibi ek özellikler eklenmesi,
Discover Pro multimedya sistemi olan araçlarda hareket halinde video seyretme özelliği,
Kapılar kitlenince korna ile onay sesi,
Arka park lambalarının gündüz de yanma özelliği,
TSC sisteminin aktifleştirilmesi,
Araç kumandası üzerinden cam tavanın açılması,
Park frenini çekince gündüz farlarının sönmesi gibi özellikler Golf 8 aracınıza eklenebilir.

Volkswagen Golf 8 Güçlendirme Modifikasyonu

Golf 8, Türkiye yollarına 1.0 TSi ve 1.5 TSi baz modelleriyle geldi. Daha sonra’da Golf R modeli 2.0 TSi üniteyle dahil oldu. VAG grubunda güçlendirme adına modifiye artık ezber oldu. Bunun ABT’nin yazılımına gidip bir dünya para bayılmanızı önermiyoruz. Eğer Golf R modeli de olsa Türkiye’de şuan işinde çok iyi yazılım firmaları var. En baz adım olarak chip tuning adı verilen stage – 1 olarak Golf 8 yazılım işlemi yaptırabilirsiniz.

Volkswagen Golf 8 Modifiye Tavsiyeleri

Stage 1 yazılımla;
1.0 TSI 110 ps’lik Golf modelinde 130-140 ps 230-240 nm tork aracı güç,
1.5 TSI 150 ps’lik Golf modelinde 170-180 ps 280-320 nm tork aracı güç,
2.0 TSI 320 ps’lik Golf 8 modelinde 380-400 ps 450-470 nm tork aracı güç elde edilebilmektedir.

Tabi Golf 8 için buji ve bobin değişimi, hava filtre kiti, egzoz sistemi, hibrit turbo ya da big turbo uygulamalarıyla çok daha fazla güçler rahatlıkla alınabiliyor. Bunun için işinde uzman kişilerle görüşmenizi tavsiye ederiz.

Güçlendirme de işlemler sadece motor kısmını kapsamamalı. İyi bir fren sistemi, spor yay veya coilover kiti de Volkswagen Golf 8 için uygulanabilir. Spor yay olarak ABT, Eibach, Vogtland gibi markaları tercih edebilirsiniz. Şuan Türkiye şartlarında en uygun alt işlemlerden birisi bu olmaktadır. Şuan spor yaylar 4-5 bin TL bandında seyretmektedir. Eğer niyeti bozup iyi para harcamak istiyorsanız o zaman KW süspansiyon firması sizlere Variant 1, KW Variant 2, KW Variant 3 ve KW DDC plug&play seçenekleriyle kucağını açıyor. Bu da 25 ila 60 bin TL arası fiyatı gözden çıkarmanız anlamına geliyor.

Volkswagen Golf 8 modifiye tavsiyeleri üzerine temel bilgiler aktardık. Umarım faydalı olmuştur.

Yorumlar
  1. iyi insan dedi ki:

    çok iyi görünüyor

] }