Oto Kokpit

Vilner’dan Alfa Romeo Spider’a Yeni Yaşam Alanı

Otomobil iç dizaynı konusunda sektörün söz sahibi firmalarından Vilner, yine bu sefer başka alfa romeo modeli ile karşımıza çıktı. Brera ile başlattığı bu adımı aynı yıllarda üretilen 6. jenerasyon alfa romeo spider ile devam ettiren Bulgar tuner bakalım ne gibi yenilikler yapmış?

Modifiyenin detaylarına bakacağız ama alfa romeo spider üzerine birkaç kelam edeyim. İtalyan efsanesinin en seçkin ama bir o kadar da gizli modellerinden birisi olan bu otomobilin tarihteki serüveni 1966 yılında başladı. Roadster kültürünün en güzel örneklerinden birisi olan alfa romeo spider, son güncellemesini şuan karşınızda duran 6. nesil modelle yaptı. Brera ile aynı platformu paylaşan bu araç 2006-2010 yılları arası üretildi.

Karşınızda duran araçta 2010 yılında üretilen alfa romeo spider olma özelliği taşıyor. Vilner’ın tercih ettiği bu araç, 2.4 litre turbo dizel motora sahip. Chip tuning çalışması ile 250 beygir 420 nm tork güç üreten önden çekişli bu araca, vilner firması “fibra dе carbono rosso” lakabını vermiş. Bu lakabı hak etmesi için yapılan değişimlere baktığımızda Bulgar tuner yine deri kumaşı ve karbon kaplamaları seçtiği araç renginde başarılı şekilde ayarlayarak uyumun dibine vurmuş. Koltuklardaki döşeme kalitesinden tutunda konsoldaki kırmızı tonlu karbon fiber kaplamaya kadar her bir ayrıntıyı tadında yaparak tamamlamış. Yollarda görmesi pek nadir olan alfa romeo spider, bu haliyle dünya da tek olmuş.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.