Oto Kokpit

Vilner Tuning Tesla Model X Çalışması Yayınlandı

13.12.2016

2016 yılı bitmeden Vilner‘da son projesini tanıttı. Teknolojinin baş döndüren gelişiminde ortaya çıkmış en iddialı ürünlerden birisi olan Tesla Model X‘i konuk eden Bulgar tuner, yine iç dizaynda hünerini göstermiş. İşte detaylar…


Bulgarların en popüler iç dizayn firması Vilner, 2017’ye girmeden son çalışmasını tanıttı. Bu sefer ki proje 2016 Tesla Model X P90D. Model S’in küçüğü olan bu araç, bilindiklerin çok ötesinde. Kendisi çift elektrikli motora sahip ve 762 beygir 967 nm tork güç üretiyor. Şanzıman tek kademe ve dört tekerden çekiş sistemine sahip. Bataryaları tam doluyken 413 km yol gidebiliyorsunuz. Bu arada bahsettiğim otomobil tamı tamına 2440 kilogram boş ağırlığa sahip. Onun hantal olduğunu düşünüyorsunuz ama 0-100 aralığını 3.5 saniye altında tamamlayan yeni nesil süper otomobil olduğunu belirtip, Vilner ile daha özel hale nasıl geldiğini anlatmaya başlıyorum.

Vilner Tuning 2016 Tesla Model X P90D

Söz konusu Vilner olduğu için detaylara her zamanki gibi içten başlıyoruz.
Tesla Model X‘in iç mekanı zaten deri ve alcantara kumaşlı olarak fabrika çıkışlı olarak özenerek üretildiği için Vilner firmasına pek iş düşmemiş. Fakat yine önemli değişimler yapılmış. Araç için V desenli elektrik teması belirlenmiş, bunlar üzerinden siyah ve turkuaz renginde olmak koltuklar yeniden ele alınmış Yine turkuaz rengi emniyet kemerler dikkat çekiyor. V desenli elektrik temasını koltukların arkasına da işlemiş. Kokpit kısmında göstergenin hemen üst kısmı da aynı tema kapsamında değiştirilmiş. Ayrıca yine iç mekanda paspas seti de yerleştirilmiş. Ayrıca her çalışmasında yaptığı gibi Vilner Tuning Tesla Model X P90D içinde özel çanta tasarlamış ve bagaja özenle yerleştirmiş.

Vilner Tuning 2016 Tesla Model X P90D

Normalde Vilner tarafından yapılan uygulamaları anlatırken iç mekanı anlatıp bırakırdım. Bu sefer dış değişimde var. Vilner, son zamanların kendi bünyesinde en kapsamlı dış değişimin yapmış. Dıştaki turkuaz rengi Tesla Model X‘in fren kaliperleri de kullanmış. Bunun dışında aynalar karbon fiber kaplama yapılmış ve arka kelebek camının olduğu bölüme elektrik temasını işlemiş. Bunlara ek olarak karbon fiber kaplama ön tampon eki ve üzerinde T logolu bagaj üstü spoyler da kullanılmış.

Genel hatları ile Vilner Tuning Tesla Model X çalışması detayları bu kadar. Sırada bolca fotoğraf var. Mutlaka göz atın derim.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.