Vilner Tuning Mercedes-Benz G 55 AMG

jantilmen

Standart Mercedes modellerinin en üst seviyesi Maybach ile ortaklaşa üretilmiş olanlarıdır. Eğer bu araçlara fabrikasyon haliyle sahip olamıyorsanız daha sonrasında Maybach kadar iddialı yaşam alanına çevirmeniz zor olacaktır ve her firma da bunun altından başarıyla kalkamaz. Fakat Vilner Tuning bunu Mercedes-Benz G 55 AMG ile başardı. Otomobil iç dizaynında çok iyi işler çıkaran Bulgar tuner, yine çok iddialı çalışmayla karşımıza çıktı. İşte detaylar…

Mercedes-Benz G 55 AMG

Yazının girişini Maybach ile yaptım. Çünkü firmanın iddiası da bu yönde olmuş. Vilner‘ın son projesi olan G 55 AMG, iç tasarım aşamasında kalite çıtasını belirlemek adına bu sloganı seçmiş ve başarılı da olmuş. Detaylara geçeceğim ama öncesinde proje aracı hakkında birkaç bilgi vereyim. SUV sınıfının en kemiksi araçlarından birisi olan G serisinin 2005 yılında üretilmiş olan G 55 AMG modeli üzerine çalışılmış. Bu araç 4.4 litre V8 süper şarj beslemeli motora sahip ve 476 beygir 700 nm tork güç üretiyor. Üzerinde 5 ileri otomatik şanzıman var ve araç akıllı dört tekerden çekiş sistemine sahip. Kendisi zamanının en güçlü SUV modellerinden olmasına karşı 2580 kilogramlık boş ağırlığı onu bir hayli ağır yapıyordu. Fakat onun gözü daima arazideydi.

Maybach Mercedes-Benz G 55 AMG

Tasarımsal olarak çok küçük değişimler geçirerek günümüzde hala aynı duruşla satılan bu araç için Vilner çalışanları büyük mesai harcamış. Yaşam alanı adeta baştan aşağı giydirilmiş. Turuncu renk temayı seçerek alcantara kumaşı tavandan tabana kadar konuşturmuş. Direksiyon simidi, kapı içleri, kol dayaması ve en ince ayrıntıya kadar özenle kaplama işçiliği yapılmış. Fakat en özelini koltuklarda gerçekleştirmiş. Mercedes G serisini anımsatan G harfini filigran yapıda koltuklara işlenmesi Vilner Tuning Mercedes-Benz G 55 AMG‘nin en özel detayı olmuş. Ayrıca vişne kırmızı rengindeki emniyet kemerleri de fark oluşturmuş. Sonuçta Maybach elinden çıkmış kadar premium görünüme sahip G 55 AMG oluşturulmuş. Ekibi tebrik etmek lazım. Yine işin hakkını vermiş. Son olarak çalışmanın fotoğraflarına bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git