Oto Kokpit

Vilner Mini One Cabrio

vilner-mini-one-cabrio-1
İngilizlerin otomobil dünyasına kazandırdığı en nadide parçalardan birisidir, Mini. Yollarda, yarım asrı aşkın mazisi vardır. Kült otomobil tanımını her modelinde künye olarak taşıyan bu araç, kendine has detayları ile günümüze kadar değerini bilen kesim elinde kıymetlendi ve günümüze kadar ulaştı. Sadece bireyler de değil kurumsal firmalar tarafından da çok daha özel hale getirildi. İşte bunların en ilginçlerinden birisini sizlere tanıyorum. Başrol de yine Vilner var. Bu sefer dünya üzerinde görebileceğiniz en ilginç mini one cabrio ile karşımıza çıktı.

Vilner bu aracı “Evrendeki en eksantrik Mini” olarak tanımlıyor ve tasarım temasını da bu kapsamda şekillendirmiş. Çünkü söz konusu araçta galaksi temasının vurguları yapılmış ve dediği üzere evrene ciddi göndermeler yapılmış. Adamlar açıkça “bundan daha farklısı yok” diyor. Söz konusu araç 2010 model mini one cabrio olup, 1.6 litre 90 beygir 140 nm tork benzinli motora sahip olduğunu hatta 6 ileri otomatik şanzıman ile piti piti yürüyen şirin otomobil olduğunu dipnot olarak geçip asıl detayları aktarmaya başlayayım.

Vilner firmasının tarzını bilenler, bu tuner’ın dışta ciddi değişimler yapmaktan kaçındığını ve asıl işinin iç mekan olduğunu gayet iyi bilirler. Bu mini modelinde yapılanda bundan farklı olmamış ama mor ve mavi rengin ağırlıklı olarak kullandığı çalışmada ki vurgulanmak istenen tonlar aracın ön yan çamurluğundan tampona kadar akan kısıma kadar kullanılmış. İç mekanda ise her bayanın kolay kolay hayır diyemeyeceği kadar iddialı çalışma yapılmış. Aracın tabanından üst direklerine varana kadar her detay özenle elden geçirilmiş. Mesela alcantara taban kaplamasının üzerinden geçen deri malzemeden yapılmış paspaslar, alcantara mavi kumaşın başlangıç yaptığı kokpit tasarımının mor renkteki deri kaplama ile devam etmesi ve bunu ince detaylarda altın sarısı kaplama parçalarda kullanılması vilner mini one cabrio sahibinde şehvet uyandıracak kadar özel olmasını sağlamış. Arkadaşlar, bu aracın her detayı işçilik ve özen barındırıyor. Daha özeli var mı bilmem ama bu araç yollarda görülebilecek en farklı mini modeli olduğunu söyleyebilirim.

Artık söz sırası görsellerde…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.