Sürücü Kursları Rehberi

Vilner Bu Sefer Yeni Ford Mustang GT ile Karşımızda

Otomobil iç dizaynı konusunda çıtayı çok yukarıya çekerek çalışan Vilner, son çalışmasında Yeni Ford Mustang GT‘ye yer verdi. Fakat bu sefer Bulgar merkezinden değil de Pekin şubesinden çıktı. Aracın yaşam alanını o bölgeye özgü tema ile şekillendiren Vilner çalışanları, yine hayranlıkla bakacağımız araç ortaya çıkarmışlar. Hadi detaylara geçelim…

2017 Ford Mustang GT Modifiye

Vilner Yeni Ford Mustang GT detaylarına geçmeden önce aracın standart hali hakkında bilgi vereyim. Bu araç 2015 model Mustang GT. Yani kaputu altında 5.0 litrelik V8 motor yer alıyor ve 422 beygir 524 nm tork güç üretiyor. 6 ileri otomatik şanzımana sahip arkadan itişli bu spor otomobil, 1732 kilogram boş ağırlıkla yürüyor. Amerikan kaslı otomobil efsanesinin en nadide parçalarından birisi olan Mustang’in bu son temsilcisinin yaşam alanında değişim yapmak kolay olmamış. Uygulamanın yapıldığı yer Çin’in başkenti olunca işler daha da değişmiş. Sonuçta her bölgeye ait kültürel temalar var. Vilner çalışanları da bunun farkında olarak uygulamalar yapmış. Detaylara geçtiğimizde ilk bakışta yine deri ve alcantara kullanımı fazlasıyla ilgi çekiyor. Fakat ana tema olarak kaporta kırmızı olunca, iç mekanda siyah ağırlıklı kırmızı detaylar tercih edilmiş. Bu kapsamda kokpitin üst kısmı alcantara ile kaplanmış. Aynı şekilde orta konsol ve tavanda aynı işleme tabi tutulmuş. Direksiyon simidin de büyük işçilik yapılmış ve alcantara ile deri kumaş birlikte kullanılarak kırmızı dikişle birleştirilmiş. Bu arada kırmızı dikiş detayları aracın her birleşim gerektiren yerinde öne çıkmış. El freni tutacağı yeri de alcantara yapan Vilner, vites ve el freni körüğünü siyah deri ile kaplamış. Koltuklarda tahmin edeceğiniz üzere deri kumaştan yapılmış ama üzerindeki motif işlemeleri yine Asya’nın ruhunu yansıtacak tarzda olmuş. Fakat en belirgin temayı tavana işlemişler. Ejderha kolları figürünü kırmızı tabanlı zemine işleyen Vilner, genel bütünlükte harika bir iş çıkarmış. Belki bu değişimlere karşı olumlu düşünce herkes tarafından aynı notu alamaz. Fakat Çin ve çevresini ele alacak olursak, oradaki varlıklı kişilerin ilgisini çekmemesi mümkün değil.

Vilner Ford Mustang GT

Evet, genel hatlarıyla Vilner Ford Mustang GT hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var. Mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git