Oto Kokpit

Vilner Elinden BMW 750i E38

Vilner Elinden BMW 750i E38
Komşumuz Bulgarların otomotiv konusunda en çok öne çıkan markalarından Vilner, yine çok iddialı çalışma ile güncelliğini sürdürmeye devam ediyor. Bu sefer nostalji yapan firma, bmw 750i e38 üzerinden yürümüş.

Aracın iç mekanını bambaşka boyuta çevirmek adına elinden gelenin yine en iyisini ortaya koyan Vilner, yine temiz bir araç bularak ilk adımı atmış. 145,000 km de olan e38 kasa bmw 750i’yi öncelikle tanıtayım. Daha sonra uygulamanın detaylarını aktarayım. V konumlu 12 silindirli ve 5.4 litre hacme sahip dev motor, bujilerin yakıt odasını alevlendirmesi ile 321 beygir 490 nm tork güç üretebiliyor. Fabrikasyon bu değerler arasında 0-100 km/s hızlanması 6.6 saniye olarak belirtilmiş. Maksimum hız ise tahmin edeceğiniz üzere elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s. Aracın boş ağırlığı ise tamı tamına 1995 kg ve üzerinde 5 ileri otomatik şanzıman yer alıyor. Tüm bunların toplamında “Alman panzeri” desek yalan olmaz sanırım!


Böylesine iri cüsseli aracın vilner bmw 750i e38 adını alma aşamasına bakalım.
Bulgar tuner, bu aracın orijinal jantlarını 19 inç Z-Performance marka jant takımı ile değişmiş. Dıştaki değişim bu kadar. Zaten vilner’ın olayı içte başlıyor. Kapıyı açıp içeri bakıldığında yine deri ve alcantara’nın büyük ustalıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Aslında bu araçtaki kumaş değişimini birçok döşemeci yapar. Bu işletmenin araca kattığı ekstra değer, yaptığı işi marka kimliği ile yoğurarak orantılı ve üst kalitede işçilikle yapması oluyor. BMW logosundaki mavi renk, bu araçta bir başka vurgulanmış. Mesela gösterge paneli çerçevesi, kapı kolları, paspas seti ve koltuklardaki ince şerit ayrıntılarında bu uygulama gerçekleştirilmiş. Zaten tavandan tabana kadar olan uygulama alanlarını artık bahsetmiyorum bile. Artık Vilner klasiği oldu. Genel olarak vilner bmw 750i e38 için paylaşacağım bilgiler bu kadar. Firma bu araç için 23.000 euro istiyor. Bulgardan araç getirmek isteyenlere duyurulur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.