Oto Kokpit

VATH Tuning 2016 Mercedes-Benz Citan

03.06.2016

Alman modifiye firmaları genellikle pahası yüksek araçları ele aldığı biliniyor. Bunlar arasında öne çıkan VATH Tuning, son çalışması ile bu bilinen klişeyi bozdu. Mercedes-Benz araçları üzerine çalışan tuner, bu sefer Mercedes-Benz Citan modelini ele aldı. Genelinde büyük değişimler yaptığı söylenmese de aracın motorunda kayda değer geliştirme yapan Alman tuning firmasının neler yaptığına daha yakından bakalım.


VATH Tuning 2016 Mercedes-Benz Citan

Vath tuning 2016 mercedes citan için büyük değişimler yapılmadığını az öncede söylemiştim. Bir hafif ticariye göre ilgi çekici hale getirilen citan için dışta öne çıkan iki değişim var. Bunlardan birisi 18 inç jant ve ona eşlik eden 225/40 R18 lastikler. İkincisi ise yeni yan etekler olmuş. Ayrıca marka kendi logosunu birkaç noktada kullanmış. Özellikle ince yanaklı lastiklerle hafif ticariye nazaran başarılı adım olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi gelelim vath tuning mercedes citan için en önemli değişime. 109 cdi modelini ele alan vath tuning, 90 beygirlik bu aracı yaptığı ecu güncellemesi ile 135 beygir 320 nm tork değerine çıkarmış. Bu oldukça kayda değerli geliştirme olmuş. Bu değişimden sonra aracın maksimum hızı 165 km/s ise ulaşmış. Kangoo ile büyük benzerlik üzerine inşa edilmiş olan mercedes-benz citan için yapılan bu yenilikler bu araç sahipleri için ilgi çekici olacağını düşünüyorum. En azından yapacaklarınız için belirleyici olur. Araç hakkında aktaracaklarım bu kadar, sırada görseller var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.