Oto Kokpit

V10 Motorlu 2016 Alpha-N Performance BMW M3 BT92

Almanlar modifiye sektöründeki ses getiren çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Bu sefer Alpha-N Performance bünyesinde gerçekleşen son derece başarılı çalışma karşımızda duruyor. Son zamanların en özel modifiye işlerinden birine imza atan firma, e92 kasa bmw m3’ü her anlamda çok daha üst seviyeye taşımış. Bakalım ne gibi yenilikler yapılmış?

Alpha-N Performans BMW M3 BT92

2016 yılının en önemli modifiyeli araçlarından birisi olarak öne çıkan Alpha-N Performance BMW M3 BT92 geniş çapta işlemden geçerek tamamlanmış. Detaylara baktığımızda dışta oldukça iddialı body kit dikkat çekiyor. Bu kapsamda yeni ön tampon, arka tampon, egzozların yerini değiştiren difüzör sistemi kullanılmış. Haliyle egzoz çıkışları da ikiye düşürülmüş. Fakat bu egzozlar direkt motordan gelen komple kit olarak uygulanmış. Motora da değineceğim ama öncelikle dış ve içteki değişimleri bitirelim. BMW M3 E92 için seçilen 19 inçlik jantlar oldukça ilgi çekici olmuş. Bu arada jantlara önde 265/35 R19, arkada ise 305/35 R19 ebatındaki Dunlop Sport Maxx GT lastikler eşlik etmiş. Öte yandan iç mekanda tamamen bej rengi deri döşemeye geçiş yapılmış. Koltuklardan direksiyon simidine, konsoldan en ince detaya kadar belirttiğim değişim uygulanmış. Bu yeniliklerden sonra diğer e92 m3 görünüm olarak belirgin değişim yaşamış.

Gelelim şimdi de motordaki değişime. Bildiğiniz üzere bmw m3 e92 kaputu altında S65 kodlu 4.0 litre V8 420 ps ünite yer alıyor. Alpha-N Performance, adının hakkını verecek değişimlere imza atmış. Bunun içinde S85 kodlu 5.0 litre V10 bmw m5 motoru kullanılmış. Fakat olduğu gibi bırakılmamış ve yapılan güçlendirmelerden sonra 640 beygir güce ulaştırılmış. Tabi bu gücü dizginlemek içinde bir takım yenilikler yapılmış. Bununda en önemli yeniliği önde alt pistonlu 380 mm fren diskleri, arkada ise dört pistonlu 355 mm diskler kullanılmış. Sonuç olarak ise daha güçlü, daha sportif ve daha lüks detaylara sahip bmw m3 e92 ortaya çıkarılmış.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]