Oto Kokpit

Tuningsuche BMW 328i Touring

Modifiye dünyasındaki Alman söz üstünlüğü kaldığı yerden devam ediyor. Avrupa kıtasının ötesine geçerek Amerikalılardan bile çok fazla çalışan Alman tunerlar, birbirinden özel araçlar üzerinde çalışma yapmaya devam ediyor. Bu seferde Tuningsuche adlı firma karşımıza f31 kasa bmw 328i touring ile çıkıyor. Son zamanlarda gördüğüm en başarılı modifiye işlemlerine imza atan firma bu araçta öyle bir fark oluşturmuş ki beni kendisine hayran bıraktı. Hadi detaylarına bakalım.


2016 Tuningsuche BMW 328i Touring F31

Tuningsuche bmw 328i touring f31 olarak lanse edilen aracın station wagon kasasına hiç aldanmadan değişime odaklanmanızı istiyorum. Bu aracın standart m paket 3 serisi sedana göre çok daha sportif olduğunu göreceksiniz. Bunun için tuningsuche bir dizi değişimlerde bulunmuş. Dıştaki yeniliklere baktığımızda mat turuncu kaplama, ince mavi hat detaylı ön tampon, yan etekler, 335i arka difüzörü ve egzoz sistemi yenilikleri aracı öne çıkarmış. Fakat Almanlar detaylarda öyle bir yenilik yapmış ki resmen hayran kaldım. Adamlar yan aynaları, desenli alcantara ile kaplamış üstüne birde turuncu dikişle geçmişler. Zevkler tartışılır ama bu uygulama şimdiye kadar gördüğüm en farklı görünüm işlemlerinden birisi olmuş. Sırf bu detay için Tuningsuche firmasını tebrik etmek lazım. Bu arada dıştaki son değişimde 18 inçlik standart jantların yerini alan 20 inçlik BBS CI-R jantlar olmuş. Jantlara önde 225/35 R20, arkada ise 255/30 R20 continental contisportcontact lastikler eşlik etmiş.

Gelelim bu güçlü station wagon aracın kalbindeki güçlendirmenin detaylarına.
Tercih edilen bmw 328i de fabrika çıkışlı 2.0 litrelik çift turbo beslemeli motoru 245 ps 350 nm tork güç üretirken tuningsuche yaptığı güçlendirmeler ile belirgin verim almış ve aracın gücünü 316 ps 440 nm torka kadar çıkarmış. Tabi bu performans iyileştirmesi sadece güç artışı ile sınırlandırılmamış. Buna ek olarak kw süspansiyon sistemi kullanılmış. Fakat bu sıradan kw’lerden değil. “KW DDC coilover” olarak bilinen özel süspansiyonlar elektronik kontrol sisteme sahip ve aktif olarak araç hareketlerini analiz edip ona göre sertlik ayarlamalarını anlık olarak yapabiliyor. Zaten DDC açılımı da dinamik süspansiyon sistemi olarak KW tarafından tanımlanıyor.

Genel olarak tuningsuche bmw 328i touring f31 adlı çalışma bu kapsamda yenilikler yapılmış. Daha fazlası için görselleri inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }